Tuesday, May. 23, 2017

fotbalnauții, episodul 0: prima ședință

Written By:

|

Thursday, 19 April, 2012

|

Posted In:

|

35 Comments

fotbalnauții, episodul 0: prima ședință

Share This Article

Related News

CFR – CAP (LIVETEXT)
LA MULȚI ANIAO LA TOATĂ LUMEAO!
FC BASEL – CFR CLUJ 1-3 (copy/paste după gsp.ro-ul de mâine)

About Author

admin

(35) Readers Comments

  1. cluj_r
    Thursday, 19 April, 2012 at 13:56

    haha! foarte tare

  2. Dantesc
    Thursday, 19 April, 2012 at 14:16

    si restul lotului? unde-i? cred ca de aia nu prea merge treaba...unii fenteaza :))

    • caneto
      Thursday, 19 April, 2012 at 14:21

      sunt si oameni seriosi in lot. nu stau toata ziua, in timpul serviciului, pe feisbuc.

  3. un franar vechi
    Thursday, 19 April, 2012 at 14:33

    hai sa jucam urmatorul meci pe facebook, si noi sa urmarim pe net, de acasa, sa nu mai trebuiasca sa mergem la stadion. sper ca ando sa reusesca sa motiveze jucatorii si sa nimereasca echipa, ca in rest or juca ei ce isi mai amintesc de la alte echipe.

  4. FLORINACCIO
    Thursday, 19 April, 2012 at 14:38

    BRAVO!Ce-mi place mie cel mai mult e ca macar echipa asta incepe cu De Zerbi,iar Bastos,spre deosebire de dreptunghiul verde,e omniprezent;macar de-ar ramane aici...

  5. Aloha
    Thursday, 19 April, 2012 at 14:40

    Tare de tot, am ras cu lacrimi :))

  6. CJ-07-CFR
    Thursday, 19 April, 2012 at 14:41

    Lui Gabi Mureșan i-a dat Nokia un telefon de culoare roșie, lui Camora două galbene, iar lui De Zerbi unul cu foarte puține minute incluse. În ceea ce privește facebook, se vede că Andone doar acum și-a făcut cont și e încă la abc. La Paszkany se vede că și-a făcut cont mai demult, încă înainte să se inventeze facebook-ul. PS - lex, un consult la cap, ceva? Noroc! (alt uischi galez mare)

    • Calin Cocora
      Friday, 20 April, 2012 at 00:10

      gresesti, e la plm, abc a fost in 2008. :)

  7. FLORINACCIO
    Thursday, 19 April, 2012 at 14:47

    Ce fain ar fi ca de la vara in echipa feisbucului sa mai intre si BICKFALVI,D.GOIAN,LOBONT,ANTAL,D.KONE,et caetera,poate si REGES,SOUZA DIAS,SAPUNARU sau altii de pe la Porto.Si(de ce nu?),sa nu promoveze SAMPDORIA...

  8. Dede
    Thursday, 19 April, 2012 at 14:47

    foarte tareeeeeeeeeeee :)))))))))))))))))))))))))))))))))))) asteptam ep 2

    • CJ-07-CFR
      Thursday, 19 April, 2012 at 14:52

      Eu aștept și episodul 1... :)

  9. 7burg
    Thursday, 19 April, 2012 at 15:05

    Super tare :))

  10. Florea Gabi
    Thursday, 19 April, 2012 at 18:04

    Tare asta super ALBULE astept next episode :P

    • caneto
      Thursday, 19 April, 2012 at 18:39

      Scuze, DORELE, cred ca ai gresit adrisantul :)

    • albusibiu
      Thursday, 19 April, 2012 at 21:21

      Exact asta spun si eu. Am mentionat si pe mysport, de-a-duralex e autorul. Eu doar l-am promovat, fiindca, ceilalti respecta scarba de gsp.

      • stefy1717
        Thursday, 19 April, 2012 at 22:30

        Iar cititorii de pe gsp te respecta...

        • albusibiu
          Thursday, 19 April, 2012 at 23:20

          Din pacate cei de la gsp n-au citit tot textul. Deasupra pozei nu am putut sa-l pun (ca nu permite interfata) pe poza, n-am avut cu ce, ca eram la serviciu, dar era mare, cat toate zilele, sub ultima replica:"Maestrul de-a dura lex, din nou in mare forma pe tribunacfr.ro." Am crezut ca este suficient ca sa se inteleaga, se pare ca trebuia sa le explic pe culori....Chiar m-a deranjat ca m-au pus pe mine ca autor, nu-mi place sa-mi iau merite ale altora, mai ales asa mari precum ale lui deaduralex. Articolul se cerea insa pus pe mysport, se cerea promovat, fiindca este (ca si cel de ieri) intr-adevar deosebit - e pacat ca ceferistii (si nu numai) sa vada ce poate echipa de aici.

          • Mihai
            Friday, 20 April, 2012 at 11:12

            Buna ziua, Sper ca ai vazut ce user si-a facut aparitia pe gsp, te rog sa ne anunti daca gsp au eliminat acel user, iar daca nu dau nici un raspuns cred ca ar fi o idee sa fie actionati in justitie. O zi buna:)

          • albusibiu
            Friday, 20 April, 2012 at 11:53

            Scuze Mihai, dar nu am vazut utilizatorul ala. La cate aberatii se scriu acolo, privirea imi "zappeaza" peste site. Imi poti spune tu? Eventual poti da si tu "raporteaza" cand tipul scrie ceva. De foarte multe ori acele postari sunt sterse...

  11. Tomy
    Thursday, 19 April, 2012 at 19:07

    super, jos palaria, am ras in hohote! :D :)) =))

    • Tomy
      Thursday, 19 April, 2012 at 19:08

      ps: mai vreau!!!

  12. fox fire
    Thursday, 19 April, 2012 at 19:35

    Super distractiv:)

  13. dan.f
    Thursday, 19 April, 2012 at 20:43

    Inca o data s-a dovedit ca "ai nostri sunt mai destepti ca ai lor...". Bravo Lex, superb articolul! :))

  14. rage3d
    Thursday, 19 April, 2012 at 20:52

    :)) fain :)))) .... felicitari

  15. marcel
    Thursday, 19 April, 2012 at 22:06

    Ando e complex!

  16. stefy1717
    Thursday, 19 April, 2012 at 22:34

    e a treia oara cand il citesc si tot nu ma satur de el, bravo :)

  17. cipri1980
    Friday, 20 April, 2012 at 10:58

    nota 10.este bestial .

  18. cipri1980
    Friday, 20 April, 2012 at 11:09

    pt. albusibiu.Chiar daca l-ai promovat ca sa il citeasca toata lumea eu cred ca este inteles de foarte putini.Drept dovada si inculti de la mysport sunt niste incompetenti.Asa ca de restul ce ii inconjoara ce sa mai zicem.Eu as fi bucuros daca ar intelege si cei de pe Dimbovita ceva din ce sa scris aici.In privinta autorului au vrut ei sa inteleaga dar ia dus in eroare cel de la asa zisa redactie.NU II NICI O SUPARARE CA L-AI PROMOVAT SUPARAREA MARE ESTE CA NU AU INTELES NIMICA.daca imi permiteti o comparatie intre Botezatu(asta a facut si el trei perechi de chiloti si acuma ii mare smecher am luat-o de la Banciu) si jurnalisti de Dimbovita este o clar viziune a importantei cetateanului ce sa mutat in capitala pt un post de redactor sef la MYBECALYSPORT

    • albusibiu
      Friday, 20 April, 2012 at 12:29

      Ideea nu este sa obtinem grad de apreciere de 99%. Daca 70% vor rade tamp si nu vor pricepe altceva, macar 10-20% vor aprecia si glumele, dar vor intelege si faptul ca se poate gandi, ca ceferistii sunt altfel. Cred ca e clar: una este ca o astfel de realizare sa vina din exterior si, cu totul altceva sa vina din interior. In general, in linii mari, ceferistii care comenteaza pe site-uri sunt un pic altfel, au o alta maniera de a discuta si, tocmai de aceea, aceasta realizare a lui de-a dura lex ar intari foarte mult aceasta perceptie. Umor, autoironie, dar si atasament fata de ceea ce inseamna CFR. Nu ma intereseaza prea mult ce inteleg cei de la redactia gazetei - decat in masura in care n-au pus corect autorul materialului - dar ma privesc acei cititori care au puterea sa treaca de bariera patimei si sa vada si realitatea inconjuratoare. Aceia sigur vor aprecia.

  19. Mihai
    Friday, 20 April, 2012 at 12:28

    @Albu este un user cu numele traseistuSibiu care are avatarul asemanator cu al tau. Am dat report de ceva vreme dar nu cred ca cineva s-a sinchisit pana acum sa baneze acel user.

    • albusibiu
      Friday, 20 April, 2012 at 12:36

      Aaaa, multumesc Mihai! Credeam ca e vorba despre altceva, despre vreo chestiune sovina sau ceva jignitoare. Foarte bine ca incearca sa aminteasca de mine (prin faptul ca, inainte sa vad CFR-ul si ceea ce se intampla frumos aici, am tinut o vreme cu National si Rapid - cele care erau singurele echipe cat de cat mai curate, pe vremea aceea). Foarte bine ca a ales maniera asta, chiar te rog sa-l lasam in pace, sa scrie cat mai mult, fiindca arata clar o latura obsesiva a lui si, fiindca prin fiecare postare si trimitere catre mine nu face decat sa ma popularizeze si mai mult. :) Corect? :)

      • CJ-07-CFR
        Friday, 20 April, 2012 at 13:23

        Un vierme care se cere strivit. Cât vrei să-l lași în viață? Până o să încerce să-ți ia și nevasta? 'tui eprubeta lui de clonă ratată!...

        • albusibiu
          Friday, 20 April, 2012 at 13:33

          A clonat el ce-a putut, dar n-a luat esentialul din sigla mea. E acolo un vultur de la CSU Sibiu. Practic atata a putut si toata zdroaba asta a lui nu face decat sa ma bucure. Stiu aproape sigur cine este (90% sigur): cel care se semneaza cu londra_U.

          • cipri1980
            Saturday, 21 April, 2012 at 11:39

            albulsibiu cred si eu ca acel ENGLEZOI (care cind vine acasa a uitat sa scrie si sa vorbeasca romaneste) este un pic frustrat.i-am vazut mai multe comentari si nu cred ca merita atentie datorita limbajului folosit.daca nu ma insel el mai intra si sub alte nume tot la fel de urite ca si caracterul lui.Dar credema ca tot timpul o sa fie unul care o sa aiba limbaj de saorma chiar daca ii ardelean.Uita-te la conducatori din fotbal au plecat doi a rasarit altul ,pardon unul isi face din nou aparitia.multa sanatate

    • albusibiu
      Friday, 20 April, 2012 at 12:37

      Am devenit de ceva vreme aproape imuni la toate injuraturile berbecilor si, cel putin pe gsp, in asa-zisele dialoguri, nu fac decat sa-i ațâț si mai mult, sa isi dea cat mai tare in petic. In felul acesta isi descalifica tagma si echipele la care tin. :)