Saturday, Dec. 3, 2016

Barometrul optimismului [Steaua - CFR Cluj]

Written By:

|

Saturday, 6 October, 2012

|

Posted In:

|

53 Comments

Barometrul optimismului [Steaua - CFR Cluj]

Share This Article

Related News

„Speranţa moare ultima” (citat dintr-un banc al lui Retardilă)
Am stat subiectiv și am judecat obiectiv
Obiectivul Tribunei CFR 2014-2015

About Author

CJ-07-CFR

[înmatriculat în Cluj-Napoca] Compasiune cititorilor care nu înțeleg textele lui 07 și lui 07, care nu le pricepe comentariile.

(53) Readers Comments

  1. Pali
    Saturday, 6 October, 2012 at 14:11

    Interesant...masoara si optimismul negativ :))

    • CJ-07-CFR
      Saturday, 6 October, 2012 at 15:23

      Poate că titlul e un pic forțat, dar cred că tot e mai bine că am folosit barometrul drept instrument de măsură, nu termometrul rectal. :)

  2. CJ-07-CFR
    Saturday, 6 October, 2012 at 15:40

    Reclamă :) - Un filmuleț de 10 minute care merită urmărit: CFR Cluj V Manchester United - The Eurofan - video

    • fotbalfan
      Saturday, 6 October, 2012 at 22:37

      whatever you cadu, I cadu better! :)

    • Saul
      Saturday, 6 October, 2012 at 22:42

      Multumesc! Excelent filmuletul! M-am regasit si pe mine impreuna cu fiica mea,in peluza CFR-ista!

    • CANAD
      Sunday, 7 October, 2012 at 04:19

      super filmuletul; am revazut imagini frumoase din frumosul oras al CFR-ului bafta maine

    • caneto
      Sunday, 7 October, 2012 at 13:23

      simpatic tipu' :)

  3. caneto
    Sunday, 7 October, 2012 at 13:22

    Oare cum s-a votat? 9 stelisti optimisti si 90 de franari optimisti sau 9 franari pesimisti contra 90 de stelisti pesimisti? :) Pe aia cu egalul nu-i pun la socoteala, ca nu ne ajuta :)

  4. Nea_Silica_MS
    Sunday, 7 October, 2012 at 15:53

    Becali către jucători: "Băi, dăm unu, două, trei, patru goluri! Ba, ba, ba, ba, ba, bam, să se vadă forţa Stelei!". Daca ne bat astia, vom fi de rasul curcilor!

  5. CLUJ
    Sunday, 7 October, 2012 at 17:36

    Ar fi catastrofal un eventual esec. Nu luam bataie. Un egal m-ar supara, singura solutie este victoria.

  6. cfrms
    Sunday, 7 October, 2012 at 21:06

    Bjelanovici mana moarta.

  7. james
    Sunday, 7 October, 2012 at 21:26

    un site cu stream mai bun, cineva?:)

    • caneto
      Sunday, 7 October, 2012 at 21:28

      http://www.hd-sport-live-online.com/ cu IE

      • james
        Sunday, 7 October, 2012 at 21:33

        danke caneto

  8. poisonremedy
    Sunday, 7 October, 2012 at 21:42

    pur si simplu un comentariu oribil

  9. poisonremedy
    Sunday, 7 October, 2012 at 22:06

    cand il aud pe gradinescu comentand meciurile cfr-ului imi vine sa ...... omu ala e anti cfr convins

    • saliceanu
      Monday, 8 October, 2012 at 01:16

      Io am ascultat meciu' la radio GSP, in comentariu' lu'.....Gabiiii Saftaaa! Futa'l dumniezo.

      • Calin Cocora
        Monday, 8 October, 2012 at 01:41

        Si uite asa ii poti spune oricui cum ca sa-l asculti pe Gradinescu e adevarata fericire. Cat despre partea cu fututul, eu zic sa-l ierti, ca-i o fericire pentru el care-i obisnuit doar cu pupatul oilor in cur.

        • saliceanu
          Monday, 8 October, 2012 at 07:34

          Ai dreptate. Din cate am auzit, cand l'a facut pe Isus, Sfanta Marie a ramas tot virgina, deci nu cred c'o are foarte mare. Da' tot s'ar pute' sterge pe cur cu Gabi Safta. Mai penal comentariu n'am auzit in viata mea.

          • Saul
            Monday, 8 October, 2012 at 14:34

            Nici eu n-am citit un comment mai penal decat al tau! Chiar trebuie sa amesteci divinitatea in rahatul asta si inca la acest mod injurios si blasfemiator? Imi pare rau....

            • saliceanu
              Monday, 8 October, 2012 at 17:09

              Injurios da. Blasfemiator de ce?

            • saliceanu
              Monday, 8 October, 2012 at 17:18

              Saul, cel mai mult ma irita ipocrizia. Toti injuram, sau suntem penali, insa ne place sa purtam o masca prin care sa fim acceptati, prin care pozam in baieti buni. Mai putin tu, de care am convingerea ca esti mai deosebit, ocazie cu care te felicit. Bravo. Eu, spre deosebire de altii, in anumite circumstante, o fac pe fata. Mai ales cand stimulii sunt agresivi... Insa te'oi invita sa nu'mi califici tu mie comentariile, si nu pt ca intuiesc ca am lovit cu totul intamplator intr'un subiect tabu pt tine, ci pt ca de baiat finut ce esti, sunt convins ca gasesti si alte metode de'a'mi spune, unele mai inteligente.... M'as bucura sa pricepi din prima.

            • Saul
              Monday, 8 October, 2012 at 19:12

              Si pe mine ma irita ipocrizia la fel de mult. In comentariul meu nu e vorba de ipocrizie,e pur si simplu un "modus vivendi". Mai citeste odata commentul tau de la 07:34 si poate vei intelege ce inseamna blasfemiator. Daca asta e nivelul limbajului tau,e problema ta,n-o sa te mai deranjez,eu am niste principii pe care nu le incalc nici macar de dragul CFR-ului. Eu consider ca prin atitudinea si nivelul limbajului meu,ma respect pe mine,dar si pe cei cu care interactionez.

            • saliceanu
              Monday, 8 October, 2012 at 20:57

              Mai Saul, iti inteleg punctul de vedere. Iar din prozitia profanului n'o sa'ti pot face azi educatie. Lectiile se dau cu bota sau inteligent. Tu mi'ai dat'o cu bota. Vezi? Fiecare are nivelul sau. Prin asta esti blasfemiator la randu'ti. Daca nu intelegi de ce, intreaba'ma.

            • saliceanu
              Monday, 8 October, 2012 at 21:15

              In plus, cuvintele tale sunt ale unuia bine igienizat pe creier. Vorbesti de principiile tale. Sa ma scuzi, da' principiul e cu totul altceva decat ceva personal. E ceva la care ne raportam toti, nu numai tu. Nu sunt un adevar personal. Aia e in religie dragule. E dincolo de conventiile sociale. Mi'e jena ca tre' sa'ti spun lucruri pe care le stie fecioru'meu de 10 ani. Incolo, daca esti baiat finut, metoda prin care dai prostului peste nas, in cazul asta eu, e alta decat cea cu care am agresat eu audienta. Ca asa iti dicteaza tie principiile, bre! La care nu renunti nici de dragul CFR'ului!... D'aia am pomenit de ipocrizie, pricepi? Mi'ar placea sa cred ca sunt mai inteligent decat tine, judecand dupa nivelul continutului si citesc oamenii dintr'o privire, iarta'mi aroganta. Ca daca pricepeai din prima, te lasam sa castigi. Asa, te asigur: ai pierdut, mai ales daca continui pe tonul asta... La forma m'ai batut: esti un sfant.

            • Saul
              Monday, 8 October, 2012 at 21:16

              Consider ca dialogul dintre noi nu mai are sens,in acest moment. N-am jignit si nici n-am dat cu paru',mi-am spus doar punctul de vedere vis-a-vis de limbajul tau. Si asta de dragul Tribunei,pentru ca in alt context,aceasta discutie n-ar fi avut loc. Seara frumoasa!

            • saliceanu
              Monday, 8 October, 2012 at 22:37

              Apoi, daca o faci, fa'o pt principii. Tribuna are cenzorii ei, nu tre' sa ne'ngrijoram atat de tare... Seara faina si tie!

  10. dan dan
    Sunday, 7 October, 2012 at 22:31

    avem o echipa care nu a reusit in cele doua reprize sa aiba 1 singur minut in care sa nu piarda mingea..... Luati-va gandul de la campionat, nu avem cu cine...

  11. kiruj
    Sunday, 7 October, 2012 at 22:31

    PUTEŢI DA NOTE DUPĂ PARTIDA CU STEAUA...SĂ.MI BAG PICIOARELE...

    • dan dan
      Sunday, 7 October, 2012 at 22:39

      ce note sa le mai dam? tu nu ai vazut ca nu sunt in strae sa lege 2 pase? Nu va faceti iluzii cu jocurile din UCL, acolo e cu totul altceva, acolo jucatorii au alta motivatie, spera sa fie remarcati, spera la un transfer....valoarea reala e cea din seara asta.....

  12. csongi
    Sunday, 7 October, 2012 at 22:52

    Quod erat demonstrandum. Echipa joaca mizerabil, dar macar pierde. Urmeaza o pauza in campionat, momentul este favorabil pentru aducerea unui antrenor + preparatori fizici, altfel nu mai iesim nici din grupa. Ne-au spus ca suntem slabi si ca ne vor bate, si au avut dreptate.

  13. IQ
    Sunday, 7 October, 2012 at 23:06

    "Am facut multe greseli colective...n-am putut face pressing sus,am fost o echipa lunga...,am avut doar 2 ocazii norocoase ...au fost superiori mental etc." Multumim nea Ando astea le-am vazut si noi si astazi si de multe alte ori .Steaua ne-a depasit clar din toate punctele de vedere.Intrebarea ,retorica,este : cine e responsabil de toate minusurile astea ,daca nu tu,antrenorul care ne-ai ingropat dupa 11 etape ! Priviti clasamentul ,mie mi- e rusine.Sper ca Arpi sa aiba curajul sa- l schimbe cat mai rapid,altfel ne va ingropa si- n Liga in dubla cu Galata..

  14. vass bela
    Sunday, 7 October, 2012 at 23:21

    IQ, ai dreptate, dar am mai spus, mai vinovata e conducerea care a facut DIN NOU achizitii de tot rahatul, aducind jucatori care n-au mai jucat de mult in vreo competitie, dar nu-i asa, sunt ieftini, nu ?! Si asta nici macar dupa calificarea in grupe, cind din cei 20 mil, ceva ceva se putea investi ! Dincolo Steaua a tot investit, iar acum e cu o clasa peste noi . Trist, dar adevarat !

    • dan dan
      Sunday, 7 October, 2012 at 23:39

      corect! nu poti sa pacalesti fotbalul la nesfarsit! joci fotbal cu fundul in poarta, pe contra-atac, dar tu ai un singur fotbalist rapid in lot.... La sfarsitul campionatului trecut nu aveam atacanti sa bagam pe teren, noi ne intarim cu ...Bjelanovic... Am impresia ca adevenit un pic ciudat modul in care se fac transferurile la noi...poate sunt si alte interese pe care Arpi nu le stie... Se laudau cu lotul valoros de peste 30 de jucatori, dar jumatate din ei nu iti dau siguranta nici cu Berceniul... Cam multe umpluturi in lot.... Despre Andone, nu mai zic nimic, ca iar ma cearta unii care spun ca e un mare antrenor.... :))....el zice ca e antrenor ofensiv, poate nu inteleg eu bine termenul...

  15. ulise
    Sunday, 7 October, 2012 at 23:37

    Cel putin 8 puncte pierdute pe mana arbitrilor. Restul a venit de la multele accidentari, greseli de jucatori sau a antrenorului. Nu e sezon pentru CFR, am fost vanati devreme. Jocurile sunt facute pentru unii care au si echipe satelit si alte mijloace. Mergem mai departe, vedem ce poate iesi.

  16. Justin
    Sunday, 7 October, 2012 at 23:48

    Acum ca s-o terminat cu campionatul, poate jucam si noi ceva in meciurile care au mai ramas. Jucam urat urat urat de tot. Nu mai avem ce pierde. Cu anti-jocul asta am ajuns pe locu 8, hai sa schimbam naibii ceva. Nu mai ai nici o placere sa vezi echipa favorita jucand(nu stiu ca telespectator neutru cum e sa te uiti ,da' banuiesc). Stau si ma intreb cum o vrut sa castigam in seara asta? Cu cine? Sa ne aparam tot meciu si poate poate pica ceva spre final. Uite ca o picat. Ce fel de declaratii o dat toata saptamana Andone? In fine, cred ca ne-o linistit cu totii. Exact ca acum 2 sezoane se intampla. In iarna vor mai pleca cativa jucatori(Sougou, Bastos,etc) si cam aia e. Pacat.

  17. T-Bone
    Sunday, 7 October, 2012 at 23:53

    Sunt probleme interne la CFR; din cauza asta am jucat azi prost, deconcentrat, plictisit pe-alocuri, sunt frictiuni intre antrenori si jucatori, mai ales dupa meciul pierdut cu Manchester, atunci prin vocea lui Muresan, si azi prin vocea lui Cadu care o bagat nistre contre la Andone in declaratiile de dupa meci. Posibil sa asistam la schimbari/demiteri in zilele urmatoare.

    • Calin Cocora
      Monday, 8 October, 2012 at 00:57

      Nu sustin acum demiterea lui Ando. Am sustinut-o cu mult timp in urma. In momentul in care jocul nu mergea. In momentul in care era evident ca daca notai fiecare jucator ajungeai la o medie mai buna decat nota pe care o puteai da echipei. Inca din vara s-a vazut ca ceva nu merge, ca falcosul nu poate inchega un prim11. Au venit meciurile CL si mobilizarea exemplara a tuturor, precum si rezultatele obtinute au facut ca toti sa treca peste evolutiile chinuite. Greselile lui Ando din meciul cu MU au facut ca tensiunea acumulata sa devina de nestapanit. Chiar ;i accidentarile l-au macinat si l-au erodat pe Ando. Acum nu cred ca e bine sa schimbe jucatorii antrenorul, prea le-a mers de fiecare data.

      • T-Bone
        Monday, 8 October, 2012 at 12:03

        Ca ceferist mi se rupe de oricine situat de la Muri in jos. Cat timp prioritate va avea fotbalul eu sustin orice decizie din partea conducerii, fara rezerve. Ca om, imi doresc sa ramana Andone antrenor si sa reusim sa trecem peste animozitati cu inteligenta, diplomatie si maturitate, fara victime umane sau verdicte de vinovatie individuala. As dori ca meciul cu Manchester si Steaua sa fie pierdut de CFR 1907 Cluj si nu de Andone, Rada, Sepsi, samd.

  18. adrian 4
    Monday, 8 October, 2012 at 00:10

    cand am spus ca andone nu e un antrenor de Cfr a venit un destept si ma acuzat ca sunt stelist acum ca v-ati convins cu toti cat de mare tactician este acest antrenor zic ca e momentul ca domni din conducerea clubului sa faca schimbarea cu toate ca e prea tarziu pt castigarea titlului dar nu si pt un loc de cupa europeana sau pt castigarea cupei insa daca continuam cu Bjelanovici care nu face absolut nimic pe teren si nu e in stare sa bage mingea in poarta din 6 metri nu avem nici o sansa...ma intreb de ce nu joaca Bus daca tot l-am adus de Medias? in fine andone trb sa plece si trb adus un antrenor care sa revitalizeze jocul si sa nu ne mai plangem atat ba de arbitraje ba de jucatorii accidentati ca pana la urma trb facute transferurile cu cap si nu la gramada plus ca ne trb 2 fundasi centrali de urgenta...trb facut ceva urgent alftfel riscam sa ajungem rau

  19. IQ
    Monday, 8 October, 2012 at 00:11

    Vass bela ,de acord cu tine,asta e partea doua a discutiei.Am semnalat si eu de mai multe ori( inca din returul trecut cand i- am vandut rapid pe renan si weldon,aducand doar jucatori de duzina in locul lor: ganea,godemeche si vranjes) ca din banii ( foarte multi ) obtinuti, se investeste putin si in general haotic.Au fost adusi multi jucatori mediocri( bineinteles gratis) care vorba lui dan ,te fac sa tremuri si cu berceniul...Din ultimii 6 adusi singurul care promite e Aguirregaray,pt. ca alberto nu pare cine stie ce,bjelanovici- adus la repezeala ,ca sa nu dam bani pe un atacant adevarat- nu e o solutie nici macar in campionat.Pe ceilalti 3 nu am avut inca onoarea sa- i vedem,poate doar pe final de an cand am ratat totul ( deja am terminat cu campionatul si supercupa)probabil urmeaza si Europa.Ma intreb cand vom aduce un fundas central cu adevarat valoros,un mijlocas ofensiv cu care sa combine bastos( sau la nevoie sa-l substituie) respectiv un atacant cu adevarat valoros( mult promis in vara)care sa ne permita sa jucam si cu 2 varfuri de valoare.Din pacate ,tare ma tem ca- n iarna asta se va vinde tot ce mai misca,astfel incat s-ar putea sa nu prindem primele 4- 5 locuri.

  20. timarhac
    Monday, 8 October, 2012 at 00:16

    Bun! Eu sunt scurt si direct. Cu toti accidentatii, cu toate problemele,cu... blablabla... cred ca dupa Gaz Medias toata lumea a simtit ca este, adica...nu este anul nostru, si daca cineva nu era foarte convins, Iasiul ne-a aratat clar si raspicat cu degetul mijlociu unde...ne este locul?!. Braga ne-a inchis pravalia si in Ieuropa. Si asta e clar...pentru mine cel putin.Cu o Galata turbata... Insallah! dati-ne una si lasati-ne in fericirea noastra! Next level? Another day!

  21. Dantesc
    Monday, 8 October, 2012 at 00:54

    Mrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ! si ma abtin !... dar sincer mi-as dori ca IQ,VassBela ,dan dan (ALTII!) sa se transforme in fum.NU tin neaparat sa caut scuze... azi si nu numai azi am jucat mizerabil dar atunci cand iubesti o echipa nu vorbesti asa,nu te comporti asa! nu bagi fumigene pe sub pres ! SINCER ?!? Sa va ia naiba ! Voi tarsalosilor nu iubiti echipa asta voi iubiti rezultatele ei ...Inca odata : SA VA IA NAIBA !

    • saliceanu
      Monday, 8 October, 2012 at 01:19

      Dantesc, aport!

    • timarhac
      Monday, 8 October, 2012 at 01:42

      Bullshit! Am si eu o meserie, ca tot omul am gafat de mai multe ori,din motive diferite,personale ori...! Am fost pus in situatia de" Baa!!cat de bun sa fii,esti in stare sa iti faci treaba sau nu? Da sau nu? Nu exista varianta " poate"sau "incerc" .De ce nu pot eu sa ma astept de la o echipa ca CFR sa bata cu 8-0 Ceahlaul? E prea mult? Cer prea mult?Nu am cerut sa bata Man.Utd....Dar vreau sa bata Iasiul cu 10-0. Si daca nu merge, din diferite motive, sa-i bata cu 1-0. Si asta e mult? Pai nu suntem CFR-isti daca avem pretentia de a vedea un meci linistiti cu o echipa care face 2 puncte din care 1 pe pielea noastra?

      • dan dan
        Monday, 8 October, 2012 at 07:56

        Cum ar zice Dantesc: Stelistule, si sa te ia naiba! :)))). Si ai si pretentii cam mari! Cum sa ai tu pretentii sa bati Iasiul, echipa care pana acum in 10 meciuri are 2 egaluri si 8 infrangeri, desingur unu din cele 2 egaluri e cu campioana...? Cum te numesti tu suporter daca nu iti doresti sa tremuri la un meci cu Berceniul? Cum ai pretentia ca esti suporter daca nu esti in stare sa apreciezi faptul ca in doua reprize nu am avut 1 singur minut in care sa avem doar noi posesia? Cum sa criticam noi decizia de a juca pe contra-atac avand doar melci pe teren? Cum sa avem noi pretentia de la niste jucatori cu salarii de 10-20-30 de mii de euro pe luna sa dea corect o pasa de cativa metri? Si, in general, cum sa avem pretentii mari de la echipa campioana????

  22. Calin Cocora
    Monday, 8 October, 2012 at 01:44

    Dinule, multam ca nu m-ai pus sa pariez pe victorie pe bani. La cat de slaba-i Steaua am pus 2 solist.

  23. fotbalfan
    Monday, 8 October, 2012 at 08:40

    barometre, termometre rad in soare, argintii, barometre... :) vreau doar sa va semnalez o mica hiba(sau nu?): anume ca de pe un singur calculator, fara scheme de schimabt ip(ca nu ma pricep si nici nu as face asa ceva) sau ceva de genul, s-a putut vota de mai multe ori, prin simpla deschidere a articolului din nou. asa aparura vreo 16 stelemisti care vedeau 1 la partida de ieri. 3 din aia-s io :)

  24. dan dan
    Monday, 8 October, 2012 at 08:49

    am postat un comentariu, si nu apare...care e motivul? Cenzura?

    • caneto
      Monday, 8 October, 2012 at 09:04

      nu-i cenzura :), nu stiu care este motivul, 7 comentarii au intrat la spam (nea silica, feri, ADI CFR, doau identice ale tale, daniele, andrei etc). Tre' sa-l asteptam pe 07 (sau albu) sa le puna la locul lor.

    • caneto
      Monday, 8 October, 2012 at 09:07

      nu-i cenzura , nu stiu care este motivul, 7 comentarii au intrat la spam (nea silica, feri, ADI CFR, doau identice ale tale, daniele, andrei etc). Tre’ sa-l asteptam pe 07 (sau albu) sa le puna la locul lor.

      • dan dan
        Monday, 8 October, 2012 at 09:11

        ok, multumesc! ma ingrijoram ca trebuie sa laud prestatia de aseara ca sa mai apara... :)

  25. cfrms
    Monday, 8 October, 2012 at 10:09

    Care este activitatea lui Andone ?Inainte de meci promite tot, joc ofensiv, murim pe teren, etc.., iar dupa meci enumera lucrurile pe care a vazut toate lumea. Pai pentru asta nu trebuie sa fii antrenor, ci purtator de cuvant. Dar oare cine este vinovat, daca nu antrenorul?