Saturday, Dec. 3, 2016

NOTAȚI JUCĂTORII [retroactiv]!

Written By:

|

Tuesday, 9 October, 2012

|

Posted In:

|

35 Comments

NOTAȚI JUCĂTORII [retroactiv]!

Vă invităm pe cei cu memoria suficient de bună să acordați note jucătorilor ceferiști, retroactiv, pentru meciurile disputate de la începutul sezonului 2012-2013. În fiecare zi se vor putea acorda notele pentru o singură partidă, începând cu cea din etapa 1 (CFR-Gaz Metan 1-1). În cazul în care nu mai țineți foarte bine minte cum au evoluat jucătorii ceferiști în fiecare partidă – și aveți timp suficient la dispoziție să cercetați în istorie – puteți reciti cronicile lui Albusibiu de la partidele respective.

„Butonul” VOTAȚI JUCĂTORII RETROACTIV va rămâne permanent accesibil din colțul din stânga sus, până când ne vom achita de restanțe și vom ajunge la zi cu notarea jucătorilor.

Reamintesc, pentru cei nefamiliarizați cu sistemul de notare, procedura de urmat:

Accesați linkul următor, pentru a intra în softul de notare: NOTARE

Vor apărea numele jucătorilor CFR-ului care au evoluat titulari sau au intrat pe parcursul meciului (așadar, un număr de maxim 14 jucători).

Pentru FIECARE jucător în parte, trebuie să dați click pe butonul din coloana ”votare” (”click pt. votare”) și să selectați o notă, de la 1 la 10. Confirmați nota aleasă apăsând tasta ”OK”! Puteți modifica nota oricărui jucător cât timp nu ați definitivat notarea, care se face prin apăsarea butonului ”Trimite votarea”.

Softul ar trebui să vă atenționeze dacă n-ați notat vreun jucător. Votarea nu se poate definitiva dacă nu au primit note toți jucătorii.

Dacă întâmpinați probleme la accesarea sistemului de notare cu Internet Explorer, vă recomandăm utilizarea alternativelor Mozilla, Chrome, Opera etc.

Share This Article

Related News

„Speranţa moare ultima” (citat dintr-un banc al lui Retardilă)
Am stat subiectiv și am judecat obiectiv
Obiectivul Tribunei CFR 2014-2015

About Author

CJ-07-CFR

[înmatriculat în Cluj-Napoca] Compasiune cititorilor care nu înțeleg textele lui 07 și lui 07, care nu le pricepe comentariile.

(35) Readers Comments

  1. caneto
    Wednesday, 10 October, 2012 at 09:01

    Stancioiu 5 – rezultat prost, doua goluri luate, nu-mi amintesc sa fi facut vreo parada senzationala. Ivo Pinto 6 – singurul dintre fundasi ce-o miscat ceva. Cadu 4.5, Maftei 5 – ambii au fost catastrofe in aparare, ai doilea s-a mai scos cu golul egalizator. Sepsi 5 – n-a contat in urcari. Muresan 6 – nici prea-prea, nici foarte-foarte. Sare 5,5 – mediocru. Deac 6 – s-a zbatut ca pestele pe uscat, dar parca el a centrat la un gol. Edimar 4 – nu tin minte ca a fost pe teren, ineamna ca n-a facut nimic memorabil :). Bastos 6,5 – dadea deja semne ca isi revine cu capul. Kapetanos 6.5 – gol, periculos, dar oprit de multe ori de-a-mboulea pentru ofsaid. Vass 5,5 –cateva pase reusite, in nota echipei. Sougou 6 – dupa ce a intrat am inceput sa miscam ceva in a doua repriza. Nicoara 6 – fara nota.

  2. ulise
    Wednesday, 10 October, 2012 at 16:23

    Cu un arbitraj corect, castigam la vreo 4 goluri.

  3. caneto
    Thursday, 11 October, 2012 at 09:25

    CFR – Vaslui 3 – 0. Felgueiras 7 – meci important, fara gol primit, ce-i drept multa treaba nu a avut. Ivo Pinto 8,5 – cel mai bun de pe teren, alaturi de Bastos. Pasa de gol cu mana (aruncare de la margine :)). Cadu 8 – precis, determinat, gol. Piccolo 7 – sigur. Camora 8 – a scos un 11m, s-a inteles perfect cu Valente, foarte reusit meci si in cazul lui. Sare 7 – siguranta, fara ezitari sau gafe. Godemeche 8 – poate cel mai bun meci al sau, pana la acea data, la CFR. Bastos 8.5 – 2 goluri, plus ce am scris la Godemeche. Valente 7 – binisor fata de ce a aratat in alte meciuri . Nicoara 6.5 – vrea prea multe, in detrimentul luciditatii. Kapetanos 6.5 – a hartuit aparatorii, de gol nu s-a lipit. Deac 7.5 – a intrat foarte bine in meci, in buna dispozitie, mai bine sedea linistit pe banca, in acest meci cu el a inceput sirul accidentarilor. Edimar 6.5 – cu asa adversar, la acest scor final, nu pot da nota mai mica, iar Edimar chiar a jucat binisor in cele 30 de minute. Ronny 6 – fara nota.

  4. steve
    Thursday, 11 October, 2012 at 10:57

    link CFR - Vaslui

    • kiruj
      Thursday, 11 October, 2012 at 12:49

      Excelentă idee, steve, dragă ! dacă mai pui câte un linkuleţ şi pt partidele viitoare (după ce postez eu pe la ora 8.00 în fiecare zi "deschiderea" softului pt partida următoare) o să vin cu o bere...

      • steve
        Thursday, 11 October, 2012 at 21:58

        deal. cum se face ca un link sa apara ca link?

        • CJ-07-CFR
          Friday, 12 October, 2012 at 01:49

          Numai un admin poate face linkul să fie accesibil direct. De obicei facem modificările necesare când observăm linkuri în comentarii. Câteodată mai și ratăm comentariile. :)

  5. kiruj
    Friday, 12 October, 2012 at 07:49

    !!! PUTEŢI DA NOTE PT. MECIUL CU OŢELUL DIN DEPLASARE (ET4, 1-2) PÂNĂ MÂINE DIMINEAŢA (ORA 8.00), S-A REACTUALIZAT ŞI TABELUL . MÂINE URMEAZĂ ET5, CFR-IAŞI, 2-2 !!!

  6. steve
    Friday, 12 October, 2012 at 09:51

    link Otelul - CFR

    • kiruj
      Friday, 12 October, 2012 at 11:20

      steve, dragă, prima bere am pus-o deja deoparte...mersi mult !!

  7. steve
    Friday, 12 October, 2012 at 12:12

    link1 link2 CFR Cluj - CSMS Iasi 2-2

  8. kiruj
    Friday, 12 October, 2012 at 18:46

    !!! PUTEŢI DA NOTE PT. MECIUL CU IAŞIUL DE ACASĂ (ET5, 2-2) PÂNĂ POIMÂINE DIMINEAŢA (ORA 8.00), S-A REACTUALIZAT ŞI TABELUL . POIMÂINE DE LA ORA 8.00 URMEAZĂ ET.6, RAPID - CFR, 3-2 !!! Cer scuze că am oprit ceva mai devreme notarea cu Oţelul, seara trebuie să "dispar" cu familia şi revin doar mâine seara târziu HAI CFR !!

    • caneto
      Saturday, 13 October, 2012 at 08:24

      poate era mai indicat sa imparti acest meci in doua: o notare pentru prima repriza si alta pentru cea de-a doua (valabil si pentru meciul urmator) :))

  9. kiruj
    Sunday, 14 October, 2012 at 08:26

    !!! PUTEŢI DA NOTE PT. MECIUL CU RAPID DIN DEPLASARE (ET6, 3-2 PT.RAPID) PÂNĂ MÂINE DIMINEAŢA (ORA 8.00), S-A REACTUALIZAT ŞI TABELUL . MÂINE DE LA ORA 8.00 URMEAZĂ ET.7, CFR - PETROLUL 2-2 !!!

    • caneto
      Sunday, 14 October, 2012 at 18:38

      sunt numai 13 pe lista, eu asa tin minte ca a jucat si Godemeche. A dat o bara in primele minute.

  10. kiruj
    Sunday, 14 October, 2012 at 20:13

    CANETO, M-AI PRINS ÎN OFFSIDE, L-AM PIERDUT PE GODEMECHE DINTRE TITULARII CU RAPID (ET.6) !! IERTARE, FRAŢILOR !! DEOARECE NU-L MAI POT RECUPERA, PROPUN AŞA : 1..............CEI CARE AU DAT DEJA NOTE, SĂ POSTEZE NIŞTE COMENTARII SCURTE AICI CU NOTA LUI GODEMECHE (de ex. : "kiruj - godemeche 5.5"). 2..................CEI CARE ÎNCĂ NU AU NOTAT, S-O FACĂ (DACĂ VOR) ŞI SĂ POSTEZE ŞI COMENTARIUL SUPLIMENTAR CU NOTA LUI GODEMECHE........... MEDIA LUI GODEMECHE O VOI TRECE ÎN TABEL ÎN BAZA ACESTOR NOTE PRELUATE DIN COMENTARII. AVEŢI O BERE -FIECARE- DE LA MINE, CÂND NE ÎNTÂLNIM UNDEVA...

    • caneto
      Sunday, 14 October, 2012 at 20:56

      :) caneto - Godemeche 6 (8 pentru prima repriza, 4 pentru cea de-a doua)

  11. Calin Cocora
    Sunday, 14 October, 2012 at 22:45

    godemeche 5,5

  12. kiruj
    Monday, 15 October, 2012 at 08:02

    !!! PUTEŢI DA NOTE PT. MECIUL DE ACASĂ CU PETROLUL (ET.7, 2-2) PÂNĂ MÂINE DIMINEAŢA (ORA 8.00), S-A REACTUALIZAT ŞI TABELUL . MÂINE DE LA ORA 8.00 URMEAZĂ ET.8, DINAMO - CFR 0-1 !!! VĂ ROG VERIFICAŢI LISTA, MIE MI-AU IEŞIT IARĂŞI DOAR 2 SCHIMBĂRI, DACĂ A FOST "ALTFEL", SEMNALAŢI-MI , VĂ ROG !!!

  13. steve
    Monday, 15 October, 2012 at 09:10

    rezumat CFR-Petrolul link si primele 12 minute (ocazie Petrulul, offside Sougou si gol Petrolul) link

  14. kiruj
    Tuesday, 16 October, 2012 at 07:57

    !!! PUTEŢI DA NOTE PT. MECIUL DIN DEPLASARE CU DINAMO (ET.8, CÂŞTIGAT CU 1-0) PÂNĂ MÂINE DIMINEAŢA (ORA 8.00), S-A REACTUALIZAT ŞI TABELUL . MÂINE DE LA ORA 8.00 URMEAZĂ PARTIDA TUR CU LIBEREC, ÎN CL !!! AM PUS NIŞTE COLOANE NOI ÎN TABEL, CU MINUTE JUCATE ÎN TOTAL, PROCENTAJUL MINUTELOR JUCATE, ETC.!!!

  15. steve
    Tuesday, 16 October, 2012 at 12:44

    Dinamo - CFR 0-1 rezumat

  16. kiruj
    Wednesday, 17 October, 2012 at 07:46

    !!! PUTEŢI DA NOTE PT. MECIUL DE ACASĂ CU LIBEREC (TUR CL, 1-0) PÂNĂ MÂINE DIMINEAŢA (ORA 8.00), S-A REACTUALIZAT ŞI TABELUL . MÂINE DE LA ORA 21.30 URMEAZĂ PARTIDA DIN ET.12 DE LA CLUJ CU VIITORUL. PÂNĂ MARŢI MAI RECUPERĂM 3 PARTIDE DIN PRELIMINARIILE CL, APOI DUPĂ GALATA MAI RĂMÂNE MECIUL DIN DEPLASARE CU BRAGA !!

  17. steve
    Wednesday, 17 October, 2012 at 11:42

    CFR- Slovan Liberec 1-0 link

  18. steve
    Wednesday, 17 October, 2012 at 11:48

    + toata partida: prima repriza: link1 repriza a doua: link2

  19. kiruj
    Thursday, 18 October, 2012 at 21:34

    PUTEŢI DA NOTE...CINE ARE CHEF...TOTUŞI : HAI CFR !!!!! Restul le discutăm...

  20. duke
    Thursday, 18 October, 2012 at 22:32

    tribunistilor, propun sa fie introdus in tabel si antrenorul, eu zic ca merita si el notat la fiecare meci, nu doar jucatorii

  21. kiruj
    Sunday, 21 October, 2012 at 18:43

    !!! PUTEŢI DA NOTE PT. MECIUL DIN DEPLASARE CU BASEL (TUR CL, 2-1 PT. CFR) PÂNĂ MÂINE DUPĂ MASĂ (ORA 18.00), S-A REACTUALIZAT ŞI TABELUL . MÂINE DE LA ORA 18.00 URMEAZĂ PARTIDA RETUR CU BASEL DE LA CLUJ (1-0 PT. CFR). MARŢI, DE LA 23.30 DĂM NOTE DUPĂ MECIUL CU GALATA, APOI MAI AVEM DE RECUPERAT DOAR PARTIDA DE LA BRAGA DIN CL. HAI CFR !!

  22. kiruj
    Monday, 22 October, 2012 at 18:25

    !!! PUTEŢI DA NOTE PT. MECIUL DE ACASĂ CU BASEL (RETUR CL, 1-0 PT. CFR) PÂNĂ-N DATA DE 23 OCT., ORA 18.00. S-A REACTUALIZAT ŞI TABELUL . MÂINE DE LA ORA 23.30 URMEAZĂ PARTIDA CU GALATA, PÂNĂ JOI DIMINEAŢA, ORA 8.00, CÂND VOM RECUPERA PARTIDA DE LA BRAGA DIN CL, ŞI ATUNCI PRACTIC "NE-AM AJUNS" DIN URMĂ. HAI CFR !!!

    • caneto
      Monday, 22 October, 2012 at 19:02

      No, la meciul asta am dat cele mai mari note din istorie :) Sper sa fiu obligat cat de curand sa utilizez si 9,5 sau 10 :)

      • kiruj
        Monday, 22 October, 2012 at 20:15

        Caneto, ca dovadă a "stimei mele nemărginite", pentru tine bag şi note de 10.5, numa' să-mi spui...Precedent există, eu de ex. la Babeş am avut mai mulţi colegi care au terminat cei 4 ani cu media generală de 10.5 (inclusiv nota la licenţă) pt. că au avut şi funcţii UTC...După mulţi ani, m-am întâlnit cu unul dintre ei la Bucale, prin '91, era cerşetor...nu glumesc.

        • caneto
          Monday, 22 October, 2012 at 20:31

          Iti spun de pe acum: castigarea UEFA Champions League, a campionatului si a Cupei Romaniei si au toti jucatorii in bloc 10,5 de la mine (inclusiv Nuno Diogo) :) Harnici fostii tai colegi :) probabil au si invatat cate 25 de ore zilnic :) S-a meritat, ai carte, ai parte de mila trecatorilor.

  23. kiruj
    Wednesday, 24 October, 2012 at 00:00

    PUTEŢI DA NOTE DUPĂ ASEDIUL DIN ISTAMBUL !! TERMEN : JOI, ORA 8.00. BRAVO CFR !! HAI, CĂ SE POATE !!

  24. kiruj
    Thursday, 25 October, 2012 at 08:06

    RECUPERĂM ACUM NOTELE PT. ULTIMA RESTANŢĂ DIN CL, CEA CU BRAGA (2-0 PT. CFR). SÂMBĂTĂ DE LA ORA 21.00 VOM DA NOTE DUPĂ MECIUL CU SEVERIN. HAI CFR !!

  25. kiruj
    Friday, 26 October, 2012 at 08:26

    AM REACTUALIZAT TABELUL INCLUSIV CU MECIUL DE LA BRAGA, "NE-AM AJUNS" DIN URMĂ !! SÂMBĂTĂ LA ORA 21.00 PUTEŢI DA NOTE DUPĂ PARTIDA DE LA SEVERIN. HAI CFR !!