Sunday, Dec. 4, 2016

NOTAȚI jucătorii [CFR Cluj - FC Botoșani 2-0]

Written By:

|

Wednesday, 31 October, 2012

|

Posted In:

|

9 Comments

NOTAȚI jucătorii [CFR Cluj - FC Botoșani 2-0]

Accesați linkul următor, pentru a intra în softul de notare: NOTARE

Aproape o oră au rezistat botoșenenii jocului nostru de pase înapoi și în lateral. A fost nevoie de două lovituri de la colțurile terenului pentru ca Bjelanovic și apoi Luis Alberto să trimită mingea, cu capul, în poarta lui Stamatin. În rest, singura mențiune care ar trebui făcută este cea referitoare la revenirile în echipă ale lui Celestino (titular), Deac și Kivuvu (intrați pe final). Așadar, 2 victorii din 2 meciuri, realizări maxime pentru CFR-ul lui Francisc Dican, care ne fac să trecem cu vederea scârțâielile manifestate în 2 reprize din 4 contra unor adversari net inferiori. Job done!

Share This Article

Related News

Dacă e vineri, batem la Mureş!
Cum am coborât neplanificat din deal la stână [CFR - Astra 1-1]
În deplasare, Şumudică a avut-o mereu mare. Până acum!

About Author

CJ-07-CFR

[înmatriculat în Cluj-Napoca] Compasiune cititorilor care nu înțeleg textele lui 07 și lui 07, care nu le pricepe comentariile.

(9) Readers Comments

  1. Since1907
    Wednesday, 31 October, 2012 at 21:15

    Un atac destul de dur al patronului la adresa unor jucatori.A zis ceva de cei care sunt de atatia ani in Liga I dar joaca cu delasare si daca i face nesimtiti e inca elegant cu ei.E clar pentru mine ca s-a refrit la Maftei sau Rada (sau la amandoi). Apoi I.Muresan intervievat,a mentionat faptul ca noul antrenor a facut azi un antrenament DOAR cu jucatorii mai speciali,cu cei care nu se aflau pe lista meciului din cupa.Pai si eu sa fi fost in locul jucatorilor de 'mana a doua' care au fost trimisi sa joace in cupa si stiind ca spuma se antreneaza cu noul antrenor pentru meciuri mai importante,cred ca si eu as fi prestat azi ca fanu,m-as simti mic.

    • dan dan
      Wednesday, 31 October, 2012 at 21:32

      prestand ca fanu, o sa ramana tot fan, nu o sa ajunga niciodata spuma....

  2. ulise
    Wednesday, 31 October, 2012 at 21:18

    "Prima repriză a fost absolut penibilă! Unii jucători ar trebui să plătească chirie pentru locurile pe care le ocupă în vestiarul echipei noastre! E greu de găsit cuvintele, sunt de o delăsare nesimțită! Și cuvântul nesimțit este foarte elegant! Nu poți să păcălești o meserie care necesită muncă și determinare! Vine iarna, fac curățenie!", a spus Paszkany la Digi Sport.

    • dan dan
      Wednesday, 31 October, 2012 at 21:25

      Am mai auzit noi asta cu curatenia de iarna....si majoritatea celor care erau vizati, sunt si astazi in lot.... Parca azi vara se trambita " lotul numeros si ECHILIBRAT VALORIC".... Se pare ca e cam dezechilibrat.... In prima repriza s-a vazut clar ca nu mai speriem pe nimeni, adversarii indiferent din ce divizie vin, stiu ca se poate.... In fine, sper sa vedem schimbari in bine!!!

  3. kiruj
    Wednesday, 31 October, 2012 at 21:29

    Bravo băieţi ! O calificare este o calificare, asta e cel mai important. Văzând meciul, mi-am amintit de un banc vechi de prin anii '60, cu locotentul către soldaţi : "Băieţi , am o veste bună şi una rea. Aia bună e că vă vom schimba chiloţii, iar aia mai proastă îi că le veţi schimba între voi...". Cam aşa şi cu Botosaniu'. Vestea bună : o repriză secundă destul de bună ! Aia rea : prima repriză, proastă. Toate astea în comparaţie cu "profilul" echipei, care joacă de obicei bine în repriza I , urmând să tremure (cu noi în frunte) în repriza II. Asta e, trendu-i crescător, Feri are două victorii din două, bravo lui, de-acum încolo vine războiul !! Să-l primim cum se cuvine pe noul antrenor, să lăsăm deoparte toate frustrările care ne-au "atacat" în ultimele zile, lucrurile au intrat pe un făgaş normal, şi trebuie să ne "normalizăm" şi noi, să acordăm un credit , un cec în alb pentru noul antrenor, echipa practic intră în repriza a doua a sezonului de toamnă, vin meciuri capitale în CL, în campionat...au nevoie de noi !! HAI CFR !!

  4. IQ
    Wednesday, 31 October, 2012 at 22:18

    Eu am vazut un meci in care in repriza secunda am numarat 6( sase) ocazii ale botosaniului( noroc cu felguieras)plus doua goluri, e drept din offside ,faze la care apararea noastra a fost depasita.Primul un- doi reusit al echipei noastre l- am notat in min.82,intre bastos si pedro...Adversarii au pasat mai bine ca noi,noroc cu cele doua cornere batute de bastos si naivitatea fundasilor adversi.Un meci trist cu multi jucatori slabi care n-au ce cauta in lot,cu greseli tehnice elementare,o echipa debusolata,total dezorganizata in defensiva,incapabila de constructie,fara idei si trasee de joc,cu mari greseli in pozitionarea jucatorilor si jocul fara minge .Asta e mostenirea lasata de nea ando la care se adauga greselile conducerii atat prin aducerea ( mentinerea ) unor jucatori non- valori sau uzati cat si prin tergiversarea inlocuirii lui andone,desi echipa nu juca (mai ) nimic,traind din sclipirile trioului bastos- sougou- kapetanos ,aparare pe baricade si noroc( in europa) .Ma bucur ca Arpi a realizat,in sfarsit!!!, dimensiunea decaderii echipei.Ramane de vazut ce masuri concrete va lua,ca povesti de tipul " vom face curatenie in iarna" am mai auzit...Sa speram ca nu va incepe " curatenia" prin vanzarea putinilor jucatori cu adevarat valorosi pe care-i mai avem.

  5. martipan
    Wednesday, 31 October, 2012 at 22:24

    parca vad ca curatenia se va face exact ca si pana acum,deja il vad plecat pe Felgueiras (banii sunt primordiali si greu de tinut daca joaca asa in continuare),Bastos ,Piccolo :))

  6. Nea_Silica_MS
    Wednesday, 31 October, 2012 at 23:14

    "Aproape o oră au rezistat botoșenenii jocului nostru de pase înapoi și în lateral." Nici ca puteai sa definesti mai perfect (si mai haios) meciul.

  7. caneto
    Thursday, 1 November, 2012 at 13:38

    Felgueiras 8 – pacat, inainte de meci speram ca-i voi da un 6 ca ajutor de somaj :) Ivo Pinto 6 – cred ca l-a “ajutat” si Hora sa scape de o nota mai mare, totusi, in prima repriza a fost singurul care a incercat sa faca ceva; Maftei 4,5 – am simtit la orice atac al adversarilor nesiguranta tip “Nuno Diogo”; Rada 4,5 – am simtit la orice atac al adversarilor nesiguranta tip “Maftei”; Camora 6 – pe el l-a “ajutat” Nicoara in prima repriza, intr-a doua si-a mai revenit.; Luis Alberto 6 – a marcat golul linistitor, in rest discret in joc, ar fi foarte bun de arbitru; Celestino 5.5– de incurajare, n-am avut pretentii de la el, s-a vazut ca nu are jocuri in picioare; Hora 5 – mai sper ca-si va reveni si el, odata, cu capu’; Bastos 7 – pentru cele doua assisturi. Mi-a fost dor de cornere executate astfel incat mingea sa se ridice la o inaltime mai mare de 1m de sol. Mi-au placut mult si cele 2-3 faze din prima repriza in care Bastos prelua mingea de la un coleg ca la hochei, ziceai ca are crosa si vrea sa introduca pucul/mingea in treimea adversa :) Nicoara 4 – am crezut ca l-am transferat pe Briliantu’, atatea executii tehnice de mare finete am vazut la el. Pacat ca nu i-a reusit niciuna; Bjelanovici 6.5 – a inscris primul gol, si-a respectat obligatia din fisa de post. O fi el batran, uzat si lipsit de forma, dar a fost mult mai constiincios in teren decat multi altii din echipa; Rui Pedro 6.5 – s-a schimbat putin jocul in bine, pe faza de atac, dupa intrarea lui pe teren. Kivuvu 5 – n-a fost nici ieri Patrick Viera, Deac 6 – nenotabil. Sunt bucuros ca a revenit in teren.