Tuesday, Dec. 6, 2016

NOTAȚI jucătorii [CFR - Galatasaray 1-3]

Written By:

|

Wednesday, 7 November, 2012

|

Posted In:

|

18 Comments

NOTAȚI jucătorii [CFR - Galatasaray 1-3]

Accesați linkul următor, pentru a intra în softul de notare: NOTARE

Share This Article

Related News

„Speranţa moare ultima” (citat dintr-un banc al lui Retardilă)
Am stat subiectiv și am judecat obiectiv
Obiectivul Tribunei CFR 2014-2015

About Author

CJ-07-CFR

[înmatriculat în Cluj-Napoca] Compasiune cititorilor care nu înțeleg textele lui 07 și lui 07, care nu le pricepe comentariile.

(18) Readers Comments

  1. poisonremedy
    Thursday, 8 November, 2012 at 00:49

    nici nu merita notati ca nu au realizat nimic

  2. isti33
    Thursday, 8 November, 2012 at 00:54

    nu-mi place sa vorbesc la cald, dar am senzatia ca avem cativa dinosauri la echipa, abia se misca,parca vor la orice atingere sa scape de minge de mult nu am vazut asa jucatori slabi la acest nivel ca si l alberto, godemeche, valente, kapetanos

  3. grasu
    Thursday, 8 November, 2012 at 03:18

    Au fost stabi, dar poate prea repede ne grabim sa dam un verdict.

  4. csongi
    Thursday, 8 November, 2012 at 08:12

    Felgueiras-6. Nu i se poate imputa niciunul dintre golurile luate. Ivo Pinto - 4,5. S-a straduit, dar s-a vazut de ce il imprumuta Porto. Cadu - 4. Prea modest pentru aceasta competitie. Piccolo - 4,5. Nu va mai prinde echipa etapei. Sepsi - 4. Ca de obicei. Camora - 5. A fost si el pe teren. L. Alberto - 4. A fost si el pe teren, insa degeaba. Muresan - 4. Galata nu e Brasov, iar locul lui nu e in spatele atacantului, ci in fata fundasilor. Godemeche - 4. Petarda. Sougu - 7. Va pleca in iarna. Kapetanos - 5,5. S-a straduit. Bastos - 6,5 Pentru putinele pase luminoase. Valente - 4. Ca de obicei. Bjelanovici -4. O poate imparti cu cei care l-au transferat.

  5. nea_silica_MS
    Thursday, 8 November, 2012 at 08:27

    Dacă vreau să nu-l judec pe P. Sergio, pot să spun că nu cunoaște jucătorii, n-a avut încă timp. Să-l bagi pe Sașa la începutul reprizei secunde ar denota incompetență crasă. Am sisțit Galata cu o Stea a Turciei. Știau că vor învinge, au jucat cu ură, cu tupeul care nouă ne-a lipsit total. E păcat să te lași călcat în picioare, chiar și de către o echipă ca Galata.

  6. caneto
    Thursday, 8 November, 2012 at 09:04

    In opinia mea doar Bastos si Sougou merita cate o nota peste 4, ca atare am sa dau 6 pe linie tuturor, singurul vinovat pentru o prestatie atat de slaba a atat de multor jucatori nu poate fi decat cel care i-a pregatit pentru meci.

  7. Luk2170
    Thursday, 8 November, 2012 at 09:24

    Nu are rost să notăm jucătorii, nu avem ce nota. Oricum notele acordate de tribunişti până acum sunt foarte foarte mari. Nu înşeleg ce s-a dorit prin supraevaluarea jucătorilor. Exisă jucători care nu pot fi notaţi, genul: Mureşan, L. Alberto, Valente, Hora, Nicoară, Rada, Maftei, Piccolo, Godemeche, Sepsi, Bileanovici, iar în ultima vreme îl putem include în această categorie şi pe Cadu. Aceşti jucători nu merită mai mult de nota 2 (1 punct din oficiu pt. participare + 1 punct pt. prestaţii). Nu înţeleg cum au notat colegii aceşti jucători cu note mai mari. se pare că avem 12 jucători (o echipă întreagă) de nota 2. Execpţie fac cei 3 muşchetari (Bastos, Sougou şi Kapetanos) care ne-au ţinut în viaţă în această perioadă. Din păcate o echipă e formată din 10 jucători de câmp, iar cu 3 nu poţi realiza nimic. Avem un nou antrenor petardă, chiar dacă abia a venit nu îi dau nici o scuză. A aliniat un 11 prost de la început, meciul a fost pierdut din start. Nu poţi anihila mijlocul Galatei (care are jucători tehnici şi foarte mobili) cu 3 mijlocaşi puturoşi (Mureşan, L. Alberto şi Gedemche) care nu sunt buni nici măcar la închidere. Toţi 3 se mişcă în reluare. Dacă nu au putut fi exersate scheme de joc cu care să surprindem adversarul (timpul fiind scurt) măcar se putea alinia un prim 11 decent (aici nu există scuză). La fel trebuie notată şi conducerea cu nota 2 pt. transferurile de jucători şi antrenori realizate şi cu nota 1 pt. minciuna că ne-am propus ceva (titlul, primăvara europeană). De fapt totul a fost făcut la ciupeală, iar rezultatul (grupele ligii) pentru efortul depus de conducere este peste aşteptări. Ni s-au vândut gogoşi, această conducere nu îşi mai merită spectatorii (cei mai civilizaţi din ţară). Conducătorii clubului pot intra liniştiţi în politică, ştiu să mintă frumos. Nu sunt supărat pt. înfrângere ci pe modul în care am fost înfrânţi (dacă nu faci nimic, nu reuşeşti nimic). RUŞINE CONDUCERII CLUBULUI !!!

    • Pletosu'
      Thursday, 8 November, 2012 at 14:51

      ai dreptate 100%

  8. thedarkside
    Thursday, 8 November, 2012 at 10:02

    Sa lasam publicul. Dambovitenii au dreptate cand spun despre noi ca mergem pe stadion ca la teatru. Statisticile de la sfarsitul meciurilor UCL spun totul. Am fugit mai mult decat Galata dar jucatorii nu au valoare. Aprox. 200 pase reusite de CFR, 450 de Galata. Cam ca la meciul cu MU. E clar, echipa asta nu are valoare de Europa.

  9. isti33
    Thursday, 8 November, 2012 at 11:21

    este adevarat ca vem un public f slab, in tribuna a doua am stat mai sus de suporterii turci, care au cantat, au scandat tot meciul, m-am rididcat de cateva ori si am incercat sa le dau o replica decenta, m-am uitat imprejur, si oamenii efectiv erau fizic prezenti, dar parca le era rusine de mine, si isi fereau privirea cand incercam sa le insuflu putin sentimentul de suporter, cred ca multi au venit doar pentru a vedea un meci de liga campionilor, am auzit discutii in jurul meu, si se intrebau cum se numeste jucatorul care are mingea, nu-i cunosteau doar pe sougou, cadu ,muresan si kapetanos. Nu vreau sa acuz pe nimeni, dar mai avem mult pana departe,rezultatele aduc suporterii, dar aceasta echipa din pacate nu este in stare de asa ceva.

  10. Radubarbier
    Thursday, 8 November, 2012 at 11:29

    Fratilor, in CL ierarhia finala va fi cea a valorii. Eu sunt sceptic dupa tot ce am vazut aseara in Gruia. Dar, mai mult decat toate, ne-a lipsit determinarea. Nu noua suporterilor, desigur, ci jucatorilor CFR-isti. Cred ca ati vazut cu ce ambitie au jucat turcii. Bravo lor ! In alta ordine de idei era mare veselie dupa meci prin studiourile de sport bucurestene. Asta m-a durut cel mai tare. O zi buna tuturor.

  11. Luk2170
    Thursday, 8 November, 2012 at 11:48

    Thedarksize -- ce ai vrea să facă publicul ? Să înjure ? Să rupă scaunele ? Să se ia la bătaie precum miticii ? În privinţa statisticilor mă inoiesc de corectitudinea lor în privinţa kilometrilor alergaţi -- care au fugit de la noi ? cei 3 elefanţi de la mijloc ? Cei 3 au participat la jocul -- Măgaru-n mijloc -- pe care l-au jucat perfect (joc bine regizat de antrenorul nostru).

    • Ioan Dacid
      Thursday, 8 November, 2012 at 12:03

      Pentru moment as vrea sa nu mai fluiere propii jucatori, asta macar in meiciurile din CL. Din pacate asta e o stare tipic romaneasca, cand totul e ok , toata lumea e vesela incurajeaza echipa, dar cand trecem printr-un moment mai naspa apar fluieraturile. Ok, is deacord ca a fost multa indolenta aseara, s-a vazut indolenta mult mai clar pe stadion decat la televizor dar sa fluieri orice pasa inapoi deja e prea mult. Acum imi explic mult mai bine de ce jucam mai bine in deplasare decat acasa. Acasa avem un public mult prea pretentios cateodata.

  12. alin
    Thursday, 8 November, 2012 at 11:49

    La ocazii a fost 10-10 (turcii 7 pe poarta, noi doar 3), singura partida din grupe la care am fost egali la acest capitol. Galata, o echipa buna, nu au mai avut ghinion de aceasta data. Eu cred ca oricum pierdeam, insa ce au facut Pinto si Muresan a fost penibil. Pinto s-a apucat de "floricele" la marginea propriului careu, iar Muresan era setat sa comita aceeasi greseala pana marcheaza adversarul. Alberto, mereu o frana si cel care baga echipa in criza. Ceilalti, la fel, nu s-au ridicat la nivelul competitiei, cu exceptia lui Sougou. Ne temem de adversari si asta se simte. Urmariti ce semnale transmite Cadu si atitudinea crispata din meciuri. Fara incredere, tupeu, nu avem sanse nici macar de a mai produce o surpriza. Un egal miraculos cu Braga + Galata sa nu piarda in ultimul meci ne duce in primavara de pe locul 3. La asta mai putem spera acum.

  13. emil
    Thursday, 8 November, 2012 at 11:57

    Eu nu cred ca antrenorul a facut echipa, ce coincidenta mare ca la ultimii 3 antrenori Andone, Dican si Sergio sa le placa banda stanga cu Sepsi si Camora! Cum sa incepi un meci de CL acasa fara nici un mijlocas lateral ?!

  14. thedarkside
    Thursday, 8 November, 2012 at 12:01

    Luk2170 - cred ca stii cat de important e intr-un meci cu miza ca publicul sa puna presiune pe adversar cand joci acasa. Pentru mine a fost incredibil sa vad cum galeria Galatei domina stadionul. Adica 1000 oameni dominau 17.000. Au rupt turcii scaune? Nu. Au injurat? Nu stiu sigur, dar nu prea cred si oricum nu i-am fi inteles. S-au luat la bataie cu cineva? Asta pot sa-ti spun sigur ca nu au facut asa ceva, am fost si eu pe stadion si am vazut. Miticii chiar daca zicem noi ca nu sunt la fel de "civilizati" trebuie sa admiti ca isi incurajeaza cu mult mai mult elan echipele.

  15. thedarkside
    Thursday, 8 November, 2012 at 12:22

    Daca tribuna 2 ar striga tot meciul cum striga cand e provocata de galerie cu CFR-Victorie, eu cred ca adversarul s-ar simti putin/putin mai mult intimidat iar CFR-ul ar juca cu o motivatie in plus. S-a vazut zic eu cand Alexadr Frei a ratat penalty-ul de exemplu ce inseamna asta. Am ajuns sa urasc tot ce inseamna sudul Romaniei, dar sincer ii admir pentru felul in care isi incurajeaza favoritii. Dar asta vine de la faptul ca ei de 40 ani se duc pe stadioane, pe cand in Gruia oamenii vin in masa de cativa ani... Si stiu ca n-o sa vedem si aici prea curand asta din pacate....

  16. Luk2170
    Thursday, 8 November, 2012 at 14:07

    Thedarksize -- aici îţi dau dreptate, nouă ne lipsesc cei 40 de ani, dar nu este vina noastră este tot a lor, aşa a fost politica atunci, toţi jucătorii buni erau direcţionaţi încolo. Pe spectatorii noştrii nu îi putem critica deoarce au venit, au plătit un preţ mare raportat la nivelul economiei româneşti, au venit cu speranţe şi ce au primit un schimb ? Un joc infect din partea jucătorilor noşri -- acest joc de care eu m-am săturat până peste cap îl vedem de 2 - 3 ani încoace, cu mici excepţii, indiferent de antrenor. Cred că foarte mulţi sunt sătui de un astfel de joc. Efectiv nu avei pe cine să încurajezi, frică iar apoi delăsare din partea jucătorilor şi a antrenorului. Am privit cu atenţie mimica noului antrenor, îl durea în patină de tot ce se întâmpla, nu era implicat - conectat la joc. Pe cine să încurajeze publicul ? Pe cei care nu vor să joace ? Să nu ştii este una, dar să nu vrei este alta. Indiferent dacă pierdeam sau nu trebuia să joace, pentru înfrângere nu îi critica nimeni. Turcii au început precaut meciul, aşteptau o surpriză din partea noastră, cum surpriza nu a venit au tăbărât peste noi şi ne-au mazilit.