Friday, Dec. 2, 2016

United! CFR! United! CFR! CFR! CFR!…

Written By:

|

Friday, 7 December, 2012

|

Posted In:

|

16 Comments

United! CFR! United! CFR! CFR! CFR!…

Share This Article

Related News

CFR 1907 CLUJ – Steaua Bucuresti 0-0
Prohodul de după Inter
Darul moșului

About Author

CJ-07-CFR

[înmatriculat în Cluj-Napoca] Compasiune cititorilor care nu înțeleg textele lui 07 și lui 07, care nu le pricepe comentariile.

(16) Readers Comments

  1. Razvan
    Friday, 7 December, 2012 at 12:58

    Cati suporteri cfr-isti au fost pe stadion?

    • CJ-07-CFR
      Friday, 7 December, 2012 at 13:13

      Înclin să dau dreptate celor care spun 600. La început erau mai mulți suporteri români, dar vreau să cred că la final erau mai mulți ceferiști. :)

  2. caneto
    Friday, 7 December, 2012 at 13:07

    Fain de tot! 07, vazand acum meciul din tribuna, sper ca nu ti s-a intamplat sa se opreasca deodata toti jucatorii si sa apara un nene cu o tabla pe care sa scrie buffering :))

    • tegean
      Saturday, 8 December, 2012 at 20:44

      Mi-a placut

  3. tgv cluj
    Friday, 7 December, 2012 at 13:15

    CJ 07, superbe imagini surprinse in Teatrul Viselor. Daca imortalizai cumva si atmosfera de la golul lui Alberto, era chiar ceva de neuitat pentru toti franarii, faceai nemuritoare bucuria intregii suflari ceferiste. Oricum, e excelent, felicitari !

    • CJ-07-CFR
      Friday, 7 December, 2012 at 14:41

      La golul lui Luis Alberto a fost nebunie! Tu crezi că a avut cineva inima să lase bucuria pentru o filmare?

  4. halley
    Friday, 7 December, 2012 at 13:50

    Frumos, am stat cu vreo 5 randuri mai sus :)))))) m-ai filmat si pe mine. Super meci, atmosfera fantastica. Galeria trebuie sa iasa la niste repetitii si sa mai difersifice repertoarul !

    • CJ-07-CFR
      Friday, 7 December, 2012 at 14:43

      Grupul din spatele meu (la vreo 3-4 rânduri) a fost cel mai activ, a încercat să-i mobilizeze cel mai insistent pe restul. Bănuiesc că erai și mai aproape de acel grup sau chiar făceai parte din el. Mă bucur că te-am filmat pentru posteritate! :)

      • halley
        Friday, 7 December, 2012 at 17:25

        Chiar acolo am stat cu vreo inca 3 prieteni, langa tipul ala care a fost cel mai activ, sa nu zic ca tot meciul am stat in picioare si am cantat :)))))

  5. kiruj
    Friday, 7 December, 2012 at 13:55

    Superb, Dinule, superb...fără cuvinte...

  6. Dantesc
    Friday, 7 December, 2012 at 14:09

    Interesant e ca in Anglia inclusiv galeria sta jos pe scaune :)

    • CJ-07-CFR
      Friday, 7 December, 2012 at 14:49

      Păi cam asta e moartea spiritului vechi de suporter. La unele meciuri vin „gealații” și-i scot afară pe cei care se agită și se ridică prea des de pe scaun. Dacă te referi (cu tâlc) la suporterii români, trebuie să-ți spun că în momentele fierbinți, când toți românii erau agitați, n-am stat să filmez. În imagini, ceferiștii & suporterii români par mai potoliți decât au fost în realitate. iar la gol s-au bucurat cam de 184673957385983 ori mai tare decât comentatorul (Grădinescu?).

      • Dantesc
        Friday, 7 December, 2012 at 16:02

        :) Asta cu Gradinarescu nu o contest ..dar mie imi place ideea de a sta jos chiar si in galerie fiindca si stand jos poti sa aplauzi sau sa canti plus faptul ca golanii cu manifestari neadecvate ar fi reperati imediat

  7. halley
    Friday, 7 December, 2012 at 17:33

    Copilasii aia au fost bestiali cum scandau United, United langa noi, poate vom reusi si noi sa atragem copii si adolescenti mai multi in tribune sa sustinem impreuna echipa noastra minunata ! Trebuie sa recunosc ca am ramas impresionat in momentul in care galeria noastra a inceput sa-i aplaude. Gest foarte frumos si de bun simt. Deci se poate si fara injuraturi, violenta etc.

    • CJ-07-CFR
      Friday, 7 December, 2012 at 17:51

      Pe RedCafe (forum Manchester United), scria unul la un moment dat, disperat > "For the love of Xennu, someone get those kids to shut up." :)

  8. morero
    Saturday, 8 December, 2012 at 12:16

    Istorie ! Emotionante imagini, va invidiez pe cei care ati fost acolo. Oricum, si noi am fost cu sufletul alaturi de voi! Din pacate, in conditiile actuale nu toti suporterii pot ajunge in deplasari, dar vom fi alaturi de echipa in meciurile de acasa ! hai CFR!