Saturday, Dec. 3, 2016

Petardele au talent [CFR Cluj - Oțelul Galați 7-2]

Written By:

|

Monday, 7 October, 2013

|

Posted In:

|

146 Comments

Petardele au talent [CFR Cluj - Oțelul Galați 7-2]

CFR Cluj: Grigoraș – Felgueiras – Velayos, Cadu, Rada, Camora – Djokovic, Muniru (57 – Obiora) – Maah, Gabionetta (69 – Batin), Fl. Costea (57 – Rui Pedro) – Ogbu.

Principalii responsabili cu reînceperea jocului de la mijlocul terenului. Goluri fără soț marcate în minutele cu soț ale anului fară soț din campionatul care se încheie în an cu soț, cu un trofeu fără/cu soț.

Share This Article

Related News

Dacă e vineri, batem la Mureş!
Cum am coborât neplanificat din deal la stână [CFR - Astra 1-1]
În deplasare, Şumudică a avut-o mereu mare. Până acum!

About Author

CJ-07-CFR

[înmatriculat în Cluj-Napoca] Compasiune cititorilor care nu înțeleg textele lui 07 și lui 07, care nu le pricepe comentariile.

(146) Readers Comments

  1. kiruj
    Monday, 7 October, 2013 at 22:32

    Click aici pt. notare ! Aţi auzit, măăh ? HAI CFR !!!

    • uncleben
      Monday, 7 October, 2013 at 22:48

      Ia ma(chuka) la ei, daca nici acum nu voteaza! :)

      • fox fire
        Monday, 7 October, 2013 at 23:14

        Sa nu ziceti ca va place de M__h [cenzurat de 07], ca va cenzureaza 07! :P Sa nu ziceti ca nu v-am spus. :)

        • CJ-07-CFR
          Monday, 7 October, 2013 at 23:44

          Nu-i adevărat! N-o ascultați pe imperialistă! Puteți să-l lăudați cât vreți pe Ogbu...

          • uncleben
            Tuesday, 8 October, 2013 at 00:11

            Mh! [necenzurat de 07]

            • caneto
              Tuesday, 8 October, 2013 at 07:14

              07, ce tot necenzurezi la Maah9!!! Este cel mai bun mislocas???

          • uncleben
            Tuesday, 8 October, 2013 at 07:06

            Maah !

          • uncleben
            Tuesday, 8 October, 2013 at 07:06

            Maaah !!

          • uncleben
            Tuesday, 8 October, 2013 at 07:07

            Maaah !!!

          • uncleben
            Tuesday, 8 October, 2013 at 07:08

            Maaaah !!!!

          • uncleben
            Tuesday, 8 October, 2013 at 07:09

            si mai vrei sa continui ? :)

            • fox fire
              Tuesday, 8 October, 2013 at 08:31

              Sabotaj! Adică discriminare! :)

              • caneto
                Tuesday, 8 October, 2013 at 08:36

                du-te la TAS :)

      • caneto
        Tuesday, 8 October, 2013 at 07:19

        Pana vine ala cu cenzura, poate lua maahchuka la ei. :)

  2. morero
    Monday, 7 October, 2013 at 22:45

    In sfarsit! Felicitari pentru atacanti, pacat de gaurile de cascaval din aparare! Gabionetta si Maah, super. De asemena, foarte bine Djokovici si Muniru. Pacat ca Djoko nu sta mai aproape de Cadu si Rada, pentru ca acolo e o gaura mare! Oricum, semne bune.

    • Panou
      Tuesday, 8 October, 2013 at 07:31

      SE ANUNTA Djokovici, Muniru - Maah, Gabionetta, Costea - Ogbu cel mai tare sextet de la Muresan, Peralta - Dubarbier, Trica, Culio - Kone incoace? Sa vedem. Deocamdata pare foarte... sexy, si eficient, se pare ca baietii aveau nevoie sa se cunoasca!

      • caneto
        Tuesday, 8 October, 2013 at 07:54

        Ne-ar placea, dar sigur, nu. :) Muresan, Peralta, Culio cunosteau jocul si pe faza de aparare, din cei 6 enumerati de tine, unul nu-i sa nu fie total pe dinafara. :) Totusi, avem sansa noastra, sa dam mai multe goluri decat primim. :)

  3. fotbalfan
    Monday, 7 October, 2013 at 22:47

    3 puncte si atat. Trebuie imbunatatita apararea, altfel vom juca spectaculos, insa vom pierde puncte. P.S: A zis-o comentatorul in locul nostru: Maah a fost peste tot! :)

    • kiruj
      Monday, 7 October, 2013 at 22:56

      @FF: Să-ţi fie ruşine că-l lauzi pe Maah... "Nu se poate aşa ceva..." HAI CFR !!!

      • fotbalfan
        Monday, 7 October, 2013 at 23:00

        kiruj, nu se poooooooooooaaaaaaaaateeeeeeeeeeeeeee se striga la oi, in fiecare etapa de CL. :)

        • kiruj
          Monday, 7 October, 2013 at 23:04

          Nu se poooooateeee!!!! Păi nu am zis destul de clar că Maah trebuie să joace fundaş dreapta, ca să vezi ce, joacă în faţă, dă 2 goluri, dă vreo 3 pase de gol, se poooooooooooooaaaaaaaaaaaattttttttteeeeeeeeeeeee aşa ceva, FF?? HAI CFR !!!

          • CJ-07-CFR
            Monday, 7 October, 2013 at 23:09

            OK, OK... Mai dă două goluri și apoi iar se pensionează, ca în sezonul trecut... Oricum mai mult are de învățat de la Ogbu, care a dat mult mai multe goluri decât el astăzi.

    • uncleben
      Monday, 7 October, 2013 at 23:22

      Eu zic ca Denilson a fost de departe creierul echipei. Jucator adevarat! Dar toti merita felicitati, cu o mare observatie pt. fundasi. Fara alea 7 goluri date, iar tremuram. :) Si, va rog, nu va legati de mine, "doar" si Badea a zis ca aveau capacitatea sa revina de la 4-0! :) :) :) Dar daca atacantii se obliga sa inscrie meci de meci in maniera asta, il pot baga astia iar pe Hora fundas dreapta, din partea mea, ba il pot reprofila si pe Deac fundas stanga!!! Si mai cred ca, in sfarsit, Grigoras a fost lasat sa faca echipa! Cel putin una dintre ele. :) Daca nu credeti, cititi maine "doar" in gazeta, prosport si celelalte ziare de "sport" sudiste! Dupa aceea va rog sa i le pasati jucatorilor de la Otelul, au ramas fara hartie igienica.

  4. isti33
    Monday, 7 October, 2013 at 23:05

    Mare nevoie am avut de acest meci. Multumim baietilor ptr aceasta seara minunata, frumos in atac, slabut in aparare. Sper sa nu jucam pe principiul brazilian, sa dam cu un gol mai mult decat adversarul. ::) Semne bune sunt. Hai CFR!!!

  5. Dantesc
    Monday, 7 October, 2013 at 23:18

    Castiguri pentru echipa, Cammioneta si sarbul... Maah, tot Maah, azi ma inclin, insa mai are mult pana sa ajunga la nivelul lui Sougou... Apararea da emotii, noroc cu Mario. Una peste alta un meci fain, ramane sa vedem pe mai departe, prima piatra... Ceahlaul... Ce mi-a mai placut e faptul ca publicul, atata cat a fost el prezent, l-a adoptat definitiv pe Grigoras... Bravo!

    • CJ-07-CFR
      Monday, 7 October, 2013 at 23:48

      Cum s-a mișcat mijlocul mai bine, cum a devenit și atacul mai vioi, marcând nu mai puțin de 5 goluri prin Ogbu și încă unul... Numai că - din păcate - ambii „mijlocul” (sârbul cu camionetă) sunt DOAR ÎMPRUMUTAȚI la CFR, ca și Aguirregaray.

      • thedarkside
        Tuesday, 8 October, 2013 at 00:11

        Cu clauza de cumparare daca marfa e buna, nu?

        • Cristi
          Tuesday, 8 October, 2013 at 01:51

          La Djokovic poate, la Camioneta sa nu uitam ca Parma a dat in vara 1 mil pe el. Cel mai probabil ambii sunt parcati la noi si toata lumea va avea de cistigat indiferent unde si cind ajung.

          • thedarkside
            Tuesday, 8 October, 2013 at 10:51

            Numa sa stea parcati pana la vara macar. :-)

  6. Justin
    Monday, 7 October, 2013 at 23:41

    Ce inseamna cateva faze fixe lucrate la antrenament. Daca reuseam sa inscriem din corner sau lovituri libere cu u cluj, mai aveam 2 puncte in clasament. Se pare ca ne-am gasit executantu', pe Djokovic, un jucator care va deveni indinspensabil echipei. Denilson va trebui sa-si intre in ritm, jucat meci de meci va deveni sarea si piperul echipei. Problema e in aparare, am luat si azi 2 goluri, e mult, prea mult. Multe stangacii si desincronizari intre fundasi, plm doar n-om da mereu 7 goluri/meci, trebuie lucrat la acest capitol, doar apararea iti castiga campionatul ,nu? Oricum, o seara minunata! Hai CFR-ul meu!

  7. thedarkside
    Tuesday, 8 October, 2013 at 00:18

    De data asta au castigat si repriza secunda, chiar daca la limita. Bine si adversarul a fost cam slabutz daca ne uitam la clasament. Dar a fost show in Gruia si asta e cel mai important!

  8. tgv cluj
    Tuesday, 8 October, 2013 at 00:23

    Victorie entuziasmanta in seara asta. Daca nu ar fi fost macelul de la Vaslui, eu inca speram la campionat, in conditiile de fata insa, sper doar la o clasare pe podium. Avem in sfarsit un om bun la fazele fixe, pe sarbul Djokovici. Mai mult, prin suturile lui de la distanta tinde sa-l faca uitat pe Muri, cel care observ cu parere de rau ca nu prea mai prinde echipa la Tomsk. De Maah nu vreau sa spun f. multe, ca il respect prea mult pe CJ 07. O singura vorba totusi despre el; cu Gabionetta in rol de play-maker va iesi golgeterul campionatului! Daca nu iese el, atunci "petarda" Ogbu Chuka are toate sansele sa se incoroneze cu acest titlu. :) Cadu a jucat cam ca in vremurile lui bune, de aceea afirm din nou ca daca ar avea langa el un fundas ceva mai mobil, sa zicem unul precum Chiriches, ar putea fi in continuare un stalp de nadejde in apararea noastra si am mai castiga destule trofee cu el in rol de capitan. Batin tot cam sters si neinspirat atata cat a jucat, iar acum odata ce Ogbu a inceput sa le bage in ate, nu-l vad titular in rolul de atacant central, poate in banda, asa cum a jucat si in seara asta, chiar daca pozitia asta nu prea i se potriveste. Hai CFR !!!

  9. CFr_Atlanta
    Tuesday, 8 October, 2013 at 04:18

    E OK. Sa nu ne imbatam cu apa rece, am jucat impotriva unui adversar modest. Sa vad trei victorii la rand si atuci pot spune ca suntem pe drumul cel bun...

    • caneto
      Tuesday, 8 October, 2013 at 07:16

      Modesti au fost si vecinii din vale.

  10. andrei
    Tuesday, 8 October, 2013 at 05:05

    Mie Maah mi s-a parut cel mai bun jucator. Cele doua goluri date de el au fost ambele din pozitii in care multi atacanti rateaza (spre deosebire de cele ale lui Ogbu, de exemplu) si in plus a avut contributii si la alte goluri. Mi se pare varianta cea mai buna pentru postul de mijlocas dreapta, adica peste Deac si Hora. Gabionetta a facut intr-adevar cateva faze super si pare genul de jucator care daca ar fi sa ramana la noi ar putea fi noul Bastos, dar eu personal nu l-am vazut nici pe departe ca fiind jucatorul meciului cum spunea cineva mai sus. Cadu a facut si el cateva deposedari bune. Fundasii laterali mi-au parut din nou slabi - la primul gol al galatenilor, Camora doar sta si se uita, iar Velayos a avut zero contributie ofensiva.

    • maisafie
      Tuesday, 8 October, 2013 at 09:41

      Gabionetta a fost omul meciului si asta nu pentru floricele (care sunt extrem de binevenite) si nu pentru pase sau gol. Ci pentru atitudine. S-a batut pentru fiecare minge, pentru fiecare faza. A fost foarte determinat si a "impus" aceasta stare tuturor mijlocasilor. Si iesirea sa s-a vazut in teren prin "lancezirea" jucatorilor nostri din atac. Au fost 7 goluri si nu 3, 4 sau 5 datorita lui.

  11. kiruj
    Tuesday, 8 October, 2013 at 07:58

    Click aici pt. note! Softul poate fi lansat şi intrând în "Sondajele lui Kiruj" (spotlight), la "link03". HAI CFR !!!

  12. Justin
    Tuesday, 8 October, 2013 at 08:24

    Costea o dezamagire din nou, in prima repriza mi-a mancat nervii cu indolenta lui. Inca nu sunt convins ca merita locul de titular. 2 meciuri cu aceeasi titulari, inseamna ca Grigoras incepe incet incet sa-si cunoasca jucatorii. Piccolo e pedepsit pentru declaratiile facute? Ma indoiesc ca Rada e peste el.

    • caneto
      Tuesday, 8 October, 2013 at 08:35

      In cazul lui Costea, nu zic ca nu s-ar putea mai bine, totusi, as fi multumit cu doar cate doua assist-uri per meci. :)

  13. csongi
    Tuesday, 8 October, 2013 at 08:32

    Bravo, la cât am îndurat anul ăsta, trebuia şi un meci în care să ne iasă aproape totul. Este totuşi jale mare în apărare, puteam lua lejer încă vreo 2-3 boabe, sper să intre odată Brandao şi să betonăm măcar centrul apărării. Hai, CFR!!!

    • caneto
      Tuesday, 8 October, 2013 at 08:38

      Nu cred sa schimbe mare lucru Brandao, durerea vine de la mijlocasi.

      • csongi
        Tuesday, 8 October, 2013 at 12:21

        Eu sper să fie totuşi peste Rada, parcă era veriga slabă din apărare ieri. Sigur, fără mijlocaşi defensivi e greu cu echipele mai serioase, dar asta e, defilăm cu ce avem până la următorul mercato. Sper să nu ne strice avântul pauza asta tâmpită. Hai, CFR!!!

    • caneto
      Tuesday, 8 October, 2013 at 08:47

      Ce-ti ziceam ieri? :) "Trebuie sa se intoarca si roata aia odata, doar n-or avea noroc la nesfarsit adversarii nostri, ca primul lor atac sa insemne gol, iar pe noi sa ne urmareasca in continuare blestemul ratarilor." :) Galatenii au avut doua mari ratari dupa golul lui Maah. :) Daca arbitrul semnaliza ofsaid, iar galatenii marcau la fazele alea, iar eram in situatia din meciurile de la Brasov si Ploiesti, 2 bare la noi, 2 goluri la ei. :)

  14. nea_silica_MS
    Tuesday, 8 October, 2013 at 08:42

    Din păcate n-am reușit să "prind" decât golul 2 al oțelarilor, așa că renunț la a da note. Am văzut golurile azi dimi, faze superbe, petardele chiar au avut talent ieri seara. Bravo băieți, la mai mare. O spune un suporter care nu poate exista conform acestui mare dăștept Ciollo. Eppur si muove!

  15. catalin_cj
    Tuesday, 8 October, 2013 at 08:46

    jocul lui djokovic din ultimele doua etape mi-a adus aminte de renan garcia. are sut, paseaza bine si alearga. poate un pic mai ordonat renan. la fel si gabrioletta, daca ar fi putin mai atent la unele faze simple ar fi un jucator exceptional. nu uitati ca pe la 1,2-0 a pierdut niste mingi aiurea in dreapta si era sa iasa rau. si daca e tot de reamintiri daca ar face si faza defensiva gabrioletta aduce a aguiregaray. mai bataios ultimul si mai inventiv primul

  16. Mihai BM
    Tuesday, 8 October, 2013 at 08:53

    Bravo Grigoras! Hai CFR! Valea Costea!

    • caneto
      Tuesday, 8 October, 2013 at 09:01

      Ce-aveti oameni buni cu Costea? :) Declicul nu se produce deodata la toti jucatorii. :) La Ploiesti s-a intamplat la Djokovic, ieri la Ogbu si Maah, poate la Costea ii vine randul la Piatra Neamt. :)

      • kiruj
        Tuesday, 8 October, 2013 at 09:08

        Costea nu a jucat deloc rău, acum nu vorbesc de cele două assist-uri, ci despre "maniera" de joc, a sprijinit mai mult defensivă şi a fost mult mai ordonat tactic decât în alte meciuri. Toată lumea crede că Costea poate fi bun doar dacă dă nişte goluri, eu cred - dimpotrivă - că poate evolua excelent şi dacă-şi face treaba aşa cum i se spune de către Grig. Ieri a făcut-o onorabil, zic eu. HAI CFR !!!

        • caneto
          Tuesday, 8 October, 2013 at 09:16

          In tabelul tau, am dat la 8 jucatori (inclusiv rezerve) note mai mici decat lui Costea. :)

          • kiruj
            Tuesday, 8 October, 2013 at 09:41

            Eu doar la 7, dar tot un drac îi... HAI CFR !!!

        • dan.f
          Tuesday, 8 October, 2013 at 15:00

          In prima repriza, Costea a fost praf si pulbere! N-a reusit sa castige nici un duel unu-la-unu, a facut marcaj la adversari doar "formal", n-a dat nici o pasa de gol si nici un gol. Si-a mai spalat din pacate in a doua repriza, dar eu cred ca e un jucator indolent, pe care nu ne vom putea baza niciodata. Pacat de el, "branza buna in burduf de caine".

  17. kiruj
    Tuesday, 8 October, 2013 at 09:05

    Sunt bucuros în primul rând că Grig ne-a "ascultat" şi a revenit la 4-2-3-1, mult-mult mai la îndemâna jucătorilor. În schimb, nu ne-a "ascultat" cu "cimentarea" apărării, unde avem exact aceleaşi probleme, care - exact ca şi până acum - vin din sprijinul aproximativ al mijlocaşilor. E de lucru aici, nu glumă... În schimb, atacul este pus la punct, Grig ştie una şi bună, să dai mai multe goluri decât primeşti, şi tot iese ceva... Muniru ajută mult atacul, dar strică tot în faza defensivă, a pierdut câteva mingi sau a dat înapoi direct la adversar şi era să primim gol... Felicitări pentru Grig, felicitări pentru băieţi, HAI CFR !!!

    • CJ-07-CFR
      Tuesday, 8 October, 2013 at 11:46

      Păi fundașii trebuie alimentați cu Red Bull, nu trași în ciment (cimentați). Muniru este unul dintre cei mai needucați tactic mijlocași aduși vreodată la CFR. Ăsta - indiferent de cât talent ar avea - e la ABC-ul fotbalului. Dacă are creier, are șanse să învețe, dacă nu, ajunge pe la Chiajna...

  18. fotbalfan
    Tuesday, 8 October, 2013 at 09:53

    Cu un fundas dreapta acceptabil si Muri in fata apararii... oh, destul cu visarea. :) Vom trai periculos la fiecare meci daca nu jucam mai strans in fata apararii. Si muniru si djokovic nu merg prea bine pe defensiva si, in plus, pierd uneori mingea in zone ft periculoase pt noi. Luaram 3 puncte, bravo si la gara, daca nu luam punct/puncte la Ceahlaul si pe urma sa batem Astra, degeaba. Grigoras nu are de ce sa se planga: ii mai pica inca 2 saptamani de pauza, numai bine sa betoneze apararea. Hai ai nostri!

    • thedarkside
      Tuesday, 8 October, 2013 at 10:59

      Apropo de fundasul dreapta, in min. 35 Velayos a incercat o pasa filtranta in adancime, dar Maah n-a fost pe faza. Ambii fundasi centrali l-au incurajat pe Velayos cu apaluze pentru incercare, mi-a placut atitudinea lor. Se vede faptul ca Grig, incet incet, pune locomotiva pe sine sa le mai dea o lovitura zdravana sudistilor. Hai CFR!!!

  19. caneto
    Tuesday, 8 October, 2013 at 10:21
    • kiruj
      Tuesday, 8 October, 2013 at 11:19

      Să mă pupe undeva... pardon, să "ne" pupe (ca să nu privăm niciun tribunist de această plăcere...). Ar fi bine să discute că 75% din echipe trag tare să slujească mioarele, cot la cot cu FRF, LPF, arbitrii, etc. Nişte frustraţi. HAI CFR !!!

  20. grasu
    Tuesday, 8 October, 2013 at 10:23

    Foarte bun meciul de aseara. Toti jucatorii merita felicitati, la 7-2 nu prea ai cum sa-i critici... prea mult. Acestea fiind spuse, cateva lucruri au fost vizibile si aseara. S-a dovedit inca o data diferenta de valoare intre cei adusi pe bani/imprumutati de la echipe bune si cei adusi gratis. Gabionetta, Maah, Djokovici si Ogbu au carat pianul astazi, pe cand Costea si Velajos au fost, din nou, petarde. Daca despre Velajos se poate spune ca a avut noroc ca a fost Maah pe partea sa si l-a ajutat mai tot meciul, fapt ce l-a facut invizibil pe penibilul nostru fundas dreapta, nu acelasi lucru se poate spune si despre Costea. Cred ca olteanu'-nost' era cat pe ce sa darame un nou record: primul jucator fluierat de public la scorul de 4-0. Costea reprezinta ce e mai rau in fotbalul romanesc: jucatori terminati, cu 0 perspective de viitor si care nu vor mai fi recuperati in veci. Atat el, cat si far'su, sunt doi terminati care nu sunt nici macar capabili sa faca fata presiunii la o echipa de nivel mediu, daramite sa performeze la un nivel acceptabil. Norocul sau ca a dat acel assist la golul 5, ca ala a fost SINGURUL adversar pe care l-a depasit pe tot parcursul jocului. Despre defensiva nu pot spune decat ca situatia este ingrijoratoare, dar ca imi aduce aminte de anii 2006-2008, cand aveam un joc foarte bun si spectaculos, dar o defensiva slaba. Cum de titlu nu se mai poate vorbi (ar trebui sa batem tot/aproape tot, inclusiv pe Steaua acasa pentru a mai putea spera la ceva) prefer jocul spectacol in detrimentul defensivei si o clasare in primele 5 + fotbal european de la anul. Cu 3-4 transferuri la iarna (un fundas central, unul dreapta, un mijlocas si un mijlocas/aripa stanga) avem sansa chiar la podium.

  21. CFR MS
    Tuesday, 8 October, 2013 at 10:27

    Santem la al doilea meci in care merge jocul, cu toate ca am pierdut nemeritat la Ploiesti. Gabionetta este cu 10 clase peste ceilalti, se vede din fiecare miscare si inca e numai pe jumatate incalzit. Pacat, ca pana va fi 100 %, va merge inapoi la Parma. Giocovici super, sa nu mai vorbesc de atacanti, in afara de Costea, pentru care simt ca va veni ziua hattrick-ului, poate chiar etapa urmatoare. Nu poate fi totul o intamplare, echipa chiar ca joaca, nu mai trebuie s-avem emotii pentru repriza a 2-a. Hai CFR, am incredere in voi si in Grigoras! Sper sa nu aiba Arpi deja facut planul de vanzari.

  22. CFR MS
    Tuesday, 8 October, 2013 at 10:30

    Ce pacat ca am jucat deja meciul cu steaua, ar tremura serios oile, mai ales ca sunt in cadere libera.

  23. Flacăra Vișinie
    Tuesday, 8 October, 2013 at 10:54

    Vad ca nu vrea nimeni sa remarce un fapt cat se poate de imbucurator, asa ca ma sacrific si il remarc eu. Echipa a continuat sa atace chiar si dupe ce conducea cu 1-0, 2-0, 3-0, 4-0, 5-0, 5-1, 6-1, 7-1 si abia atunci s-a mai domolit, probabil dupa schimbarea lui Gabionetta zis si Denilson.

    • caneto
      Tuesday, 8 October, 2013 at 11:01

      La 7-2, Grigoras facea semne disperate ca so pe ei, ii indemna la atac. :)

    • thedarkside
      Tuesday, 8 October, 2013 at 11:22

      Adevarat, eu speram ca schimbarile sa aduca prospetime si sa mai inscrie o data, dar Batin n-a jucat la fel de bine ca si Costea, care a avut totusi un assist.

    • CJ-07-CFR
      Tuesday, 8 October, 2013 at 11:36

      Păi nu era atins scorul așteptat în Asia, nu? :)))))))))))))))))))))

      • caneto
        Tuesday, 8 October, 2013 at 11:46

        Cati bani ai pus pe 7-2? :)

        • kiruj
          Tuesday, 8 October, 2013 at 11:58

          Eu am pariat de două păhărele după meci, dar mi-au ieşit trei... Tot le încurc... HAI CFR !!!

        • CJ-07-CFR
          Tuesday, 8 October, 2013 at 11:58

          Cât să-mi permit să pun un milion pe 3-8 la Piatra-Neamț... Apoi cumpăr CFR-ul cu 1 leu RON de la AP.

  24. octombrie negru
    Tuesday, 8 October, 2013 at 10:54

    Gabionetta si Maah!! WOW.

  25. PINTEA
    Tuesday, 8 October, 2013 at 11:01

    Credeam ca visez... nici acum nu mi-am revenit!!! Sa vedem daca urmeaza ceva!...

  26. Ioan Dacid
    Tuesday, 8 October, 2013 at 11:19

    Impresii dupa meciul vazut la fata locului (am stat si in randurile din fata). Maah a fost foarte implicat, a facut atat faza ofensiva foarte bine, cat si faza defensiva, m-as bucura enorm daca ar ramane la fel de concentrat. Djokovic: a executat foarte bine loviturile de colt. Aproape toate cornerele au fost faze periculoase. Cu cateva etape in urma Deac si Costea executau penibil aproape toate cornerele. Mi s-a parut foarte determinat si el. Felgue: imi pare rau ca a primit 2 goluri, chiar nu merita, mi s-a parut si el destul de implicat. Acum sa trec la chestile negative: Velayos si Camora mi s-au parut foarte slabi azi. Rada destul de nesigur. Costea e de o indolenta crasa, in prima repriza a avut o minge destul de clara, dar a tratat faza cu dispret. Batin: azi a fost foarte crispat. Gabionetta: desi a driblat mult, a facut spectacol, mi s-a parut ca in multe momente se complica prea mult. De Ogbu chiar nu stiu ce sa zic, a dat azi 3 goluri, dar nu pt. mine nu a fost omul meciului.

    • CJ-07-CFR
      Tuesday, 8 October, 2013 at 11:33

      Ogbu nu trebuie să fie omul meciului. E destul să fie un fel de Balint, mereu acolo unde trebuie și s-o împingă în poartă.

      • kiruj
        Tuesday, 8 October, 2013 at 12:05

        Sunt bucuros că mi s-a confirmat încredea în acest Ogbu. Apoi sunt şi mai bucuros că nu l-am nimerit din prima pe Gabionetta, care poate deveni un play-maker peste Peralta sau Bastos. Lucrul cel mai important, revenirea la aşezarea de 4-2-3-1, mult mai potrivită pentru ce avem acum. HAI CFR !!!

      • uncleben
        Wednesday, 9 October, 2013 at 07:30

        Corect! Maah OGBU [corectură efectuată prin amabilitatea lui 07] trebuie sa fie omul meciului!

        • uncleben
          Wednesday, 9 October, 2013 at 14:59

          Mmmm... - recorectura efectuata prin amabilitatea lui uncleben

        • uncleben
          Wednesday, 9 October, 2013 at 16:01

          Uncle Been!!

        • uncleben
          Wednesday, 9 October, 2013 at 18:40

          Horaaa !

          • CJ-07-CFR
            Wednesday, 9 October, 2013 at 18:44

            E bun și Horaaa, dar parcă-i numai 99% din valoarea ăluia cu nr.11, cum naiba-l cheamă, că am un lapsus?...

            • uncleben
              Wednesday, 9 October, 2013 at 18:46

              M :) :) H !

            • uncleben
              Wednesday, 9 October, 2013 at 18:48

              Giumbirlinghidinghindaaaaa.. Tocmai ai citit o vraja care face sa ti se usuce M__h-ul !

            • uncleben
              Wednesday, 9 October, 2013 at 18:52

              M******h !

            • uncleMAAH
              Friday, 11 October, 2013 at 07:17

              Been!

            • uncleben
              Sunday, 13 October, 2013 at 06:22

              Maah ! [x3]

        • uncleMAAH
          Friday, 11 October, 2013 at 07:16

          Been!

  27. kiruj
    Tuesday, 8 October, 2013 at 11:25

    Click aici pt. notare ! Softul poate fi lansat şi intrând în "Sondajele lui Kiruj" (spotlight), la "link03". HAI CFR !!!

  28. miki_dude
    Tuesday, 8 October, 2013 at 11:45

    Are cineva faza video a lui Gabionetta de la inceputul meciului cu driblingurile? Multumesc anticipat.

  29. Flacăra Vișinie
    Tuesday, 8 October, 2013 at 11:54

    Am ajuns acasa mai tarziu si m-am asezat sa mananc in fata televizorului tocmai cand incepea meciul. Cand mancam mai bine, s-a facut 1-0. M-am dus apoi la bucatarie sa mai iau ceva de mancare, cand m-am intors era deja 2-0. Si cum foamea era inca destul de mare, m-am dus iar la bucatarie dupa mancare. Cand m-am intors, era 3-0. Dupa 10 min. am plecat dupa nevasta-mea, am lipsit cam 30 min (cu tot cu pauza) si cand am revenit era 5-1. Iar m-am pus sa mananc si s-a facut 6-1 si imediat dupa aia 7-1. Acuma, voi ce credeti? Ar trebui sa mananc mai des?

    • CJ-07-CFR
      Tuesday, 8 October, 2013 at 11:57

      Ia, mă, primul suporter de foale al CFR-ului, după ăia adevărați și ăia de rezultat!

      • Flacăra Vișinie
        Tuesday, 8 October, 2013 at 15:09

        Sunt suporter de foc, nu de foale.

    • kiruj
      Tuesday, 8 October, 2013 at 12:08

      Păi cineva trebuie să se sacrifice pentru binele CFR-ului... Tu cu mâncatul, eu (şi haita mea de "pretini") ne "sacrificăm" cu păhărelul... Fiecare cu ce poate... HAI CFR !!!

      • CJ-07-CFR
        Tuesday, 8 October, 2013 at 12:54

        „Haită de pretini”? Da' cum s-au adunat atâția dinamocâiniroșii în Secuime?

    • avalon1
      Tuesday, 8 October, 2013 at 13:24

      Ai fost in greva foamei, ultimele luni? :-)

      • Flacăra Vișinie
        Tuesday, 8 October, 2013 at 15:01

        In ton cu echipa. Cand ei joaca, eu mananc.

        • Flacăra Vișinie
          Tuesday, 8 October, 2013 at 15:02

          Sau cand eu mananc, ei joaca? Oare cum e corect?

          • AVALON1
            Tuesday, 8 October, 2013 at 20:57

            Nu stiu cum e corect, stiu doar ca mie imi pierea pofta de mancare la cum jucau... Ma lua pofta de lichide... :O)

        • caneto
          Tuesday, 8 October, 2013 at 17:55

          Galeria ar trebui sa bage in repertoriu si sa scandeze la meciuri: “Pofta buna Flacara Visinie!”

          • Flacăra Vișinie
            Tuesday, 8 October, 2013 at 20:52

            Si sa asigure mancare direct proportional cu numarul de goluri dorite a fi inscrise de CFR (in poarta adversa, ca sa nu existe confuzii).

  30. CJ-07-CFR
    Tuesday, 8 October, 2013 at 11:54

    Așa, prost, cum zic unii că joacă, Costea tot e mai în formă la ora actuală decât Batin. Mă bucur că Grigoraș știe evalua forma de moment a jucătorilor. L-a folosit pe Ogbu în locul lui Tade, de exemplu, și n-a greșit. Totuși, poate era bine să-l schimbe pe Ogbu tocmai cu Tade, să spargă și „scoțianul” gheața.

    • kiruj
      Tuesday, 8 October, 2013 at 12:14

      Ogbu şi Tade sunt total diferiţi ca şi stil de joc, Tade e mai robust, mai lent, mai puţin tehnic, croit - poate - pentru nefericitul 4-4-2 al lui MR, pe când Ogbu e mai vioi, are şi tehnică, e un oportunist prin excelenţă. Ultimul gol al lui e de poveste: nu s-a coit deloc acolo, cum i-a venit mingea de la Gabio, cum a telefonat-o în colţul lung. Tot timpul încearcă execuţii din prima, ieri le-au ieşit mai multe cu brio. Felicitări! HAI CFR !!!

      • thedarkside
        Tuesday, 8 October, 2013 at 15:33

        Ce zici, cate reusea Kape din alea 3 ale lui Ogbu? :-)

    • grasu
      Tuesday, 8 October, 2013 at 12:37

      Poate are merita si Deac sau Hora o sansa pe stanga. Costea e slab si-n atac si-n aparare. Macar Deac si, mai nou, Hora fac faza defensiva. Tade nu va fi fotbalist in veci, e de Liga a 2-a din Scotia.

      • Cristi
        Tuesday, 8 October, 2013 at 15:49

        Eu sincer il prefer pe Gabionetta titular. Deac e un expirat la fel ca si Costea.

  31. kiruj
    Tuesday, 8 October, 2013 at 12:16

    Aproape tot meciul de ieri s-a văzut destul de clar aşezarea asta "recondiţionată" de 4-2-3-1, atât în atac, cât şi în apărare, ceea ce denotă că băieţii au înţeles rolul lor în cadrul sistemului şi au încercat să joace după cerinţele acestuia. HAI CFR !!!

  32. levi s.AR
    Tuesday, 8 October, 2013 at 12:32

    Bravo CFR! Victorie meritata, joc adevarat de fotbal, dar este relevant acest meci, am fost noi buni, au fost otelarii prea slabi, a fost jocul asta un foc de paie? Acuma lipseste Albu cu comentariile si analiza, as fi curios ce credeti voi...

  33. kiruj
    Tuesday, 8 October, 2013 at 12:50

    Click aici pentru note ! Softul poate fi lansat şi intrând în "Sondajele lui Kiruj" (spotlight), la "link03" ! HAI CFR !!!

  34. isti33
    Tuesday, 8 October, 2013 at 13:45

    Ar putea cineva sa-mi spuna de ce nu joaca Piccolo? Sau mai bine ce cauta rada titular? Este mai simpatic ptr. Grig?? Sa nu uitam ca a mai fost tinut Piccolo rezerva lui Nuno Diogo, doar ptr faptul ca cel din urma este portughez, la fel ca antrenorul de atunci, sa speram ca nu se repeta istoria, am luat multe goluri atunci din cauza asta... dar totusi am castigat campionatul, dar Diogo a cam fost lasat in tribuna dupa schimbarea antrenorului. Ms, HAI CFR!!!

  35. Ioan Dacid
    Tuesday, 8 October, 2013 at 15:02

    http://www.youtube.com/watch?v=uIZhcbfq_bw merita reascultat din nou:D

    • kiruj
      Tuesday, 8 October, 2013 at 15:39

      Előre, CFR...

    • uncleben
      Tuesday, 8 October, 2013 at 18:31

      Magyar Power! :) Acum in noul format Mãciukã.

  36. luk2170
    Tuesday, 8 October, 2013 at 15:26

    A fost o seara surprinzatoare pt. noi. Ma bucura mult victoria, dar totusi nu ma ambalez prea mult, mai e mult pana departe. Se vede clar mana antrenorului in ultimele meciuri, la capitolul atac si posesie stam mult mai bine. Ce ramane in continuarea dezastru e apararea -- iarasi am luat 2 goluri, iar aparatorii sunt pulbere. De aceea nu ma ambalez prea mult. Avem pana acum primite pese 2 goluri / meci. Cu un asemenea palmares nu putem urca mai sus de mijlocul clasamentului. Poate va reusi Grigoras sa resusciteze si unii fundasi cu care cred ca se mai poate face ceva (Camora, Piccolo, Cadu). Pacat ca Djokovici si Gambioneta, mingicarii de la mijloc, nu sunt in proprietatea CFR-ului. Ce se va intampla dupa plecarea lor ? Grigoras construieste practic echipa in jurul acestora, la sfarsitul imprumutului o vom lua de la inceput ? De ce nu au putut fi integrati acesti 2 jucatori in vara ? ne prinde acum returul si ramanam fara ei. Ceea ce m-a surprins si mai tare a fost evolutia lui Maah -- eschive, calcaie, siguranta. Ce s-a intamplat brusc cu el ? In 2 meciuri el alt Maah (in sensul bun). Trebuie pastrat Grigoras chiar daca suntem pe un loc neonorabil, jocul echipei se imbunatateste de la meci la meci. Se pare ca Grig se pricepe cel mai bine la construirea atacului si la formarea de jucatori -- de acest ultim lucru cred ca avem acum nevoie. Vazand imbunatatirea jocului vizibila (la o parte din jucatorii pe care ii catalogam drept petarde), incep sa am convingerea ca daca Grigoras va primi credit din partea conducerii, va reusi sa resusciteze si o alta parte a lotului. Daca isi va baga din nou coda conducerea "profesionista" totul se va duce de rapa. Felicitari Grigoras !!!

    • kiruj
      Tuesday, 8 October, 2013 at 15:45

      Da, aşa este, Grig are o misiune infinit mai grea decât oricare dintre foştii antrenori ceferişti, a venit în plin sezon, preluând un lot decăzut din toate punctele de vedere. De la 0-3 cu stâna până la 7-2 de ieri a avut de tras, nu glumă, şi diferenţa de exprimare e mult mai mare decât la oricare alt antrenor. Rămâne apărarea, naiba s-o ia...HAI CFR !!!

  37. Vass Bela
    Tuesday, 8 October, 2013 at 15:52

    In sfirsit bucurie ! Se simte alt aer aici pe tribuna, a revenit buna dispozitie si optimismul . Pe linga scor si evolutia in ansamblu, mi-am facut un top 3, locul 3, actiunea pe dreapta cu centrare perfecta la Ruy Pedro, care reia frumos, dar alaturi . Locul 2, sutul in bara a lui Djocovic . In fine, locul 1 actiunea maiastra a lui Gabionetta pe stinga, pasa la Ogbu si gol ! Apararea, slab ca deobicei, 10 cornere , 6-7 ocazii si doua goluri, cifre ce spun totul.Aici trebuie umblat, daca nu marcam mult ieri si marcau mai mult galatenii, nici nu vreau sama gindesc la rezultat ! Si ieri s-a vazut si mentalul, dupa 2-0, incredere maxima . Tot asa, cu steaua, vaslui si partial cu Petrolul, la 0-2, deznadejde . Deci , din nou, toate eforturile pt aparare - mai ales la strategia din iarna ! PS . Ani de zile am strigat dupa portar de valoare, aducerea lui Beto si Mario au demonstrat ca am avut dreptate . Tot asa, in doar doua jocuri, Gabionetta a demonstrat, ca cererea noastra tot de citiva ani pt un coordonator de valoare este pe deplin justificata . De pe acum trebuie gindita urmatoarea mutare daca brazilianul se intoarce la Parma . Sau pt inlocuirea lui Mario, nu cu Amadio ...

  38. Panou
    Tuesday, 8 October, 2013 at 16:31

    Eu zic ca daca jucatorii erau la fel de rodati si omogenizati (ma refer de la mijloc in sus) inca de la inceputul campionatului nu mai erau atatea egaluri cu te miri cine (Botosani, Timisoara, U Funar)... sau meciuri penibile precum cele cu Vaslui sau Corona. Daca raman antrenorul, jucatorii si se mai aduc 4 fundasi de valoare eu zic ca trebuie sa fim optimisti. Si nu numai pentru campionatul celalat, ci si pentru retur...

  39. fotbalfan
    Tuesday, 8 October, 2013 at 17:14

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/exclusiv-gabriel-tamas-revine-in-fotbalul-romanesc-ce-forta-din-liga-1-l-a-convins-sa-semneze-11479421 i-a placut mult gradina botanica, cred(vezi meciul rom-lit). hmm, o fi bine, o fi rau? o fi un neadevar?

    • Panou
      Tuesday, 8 October, 2013 at 18:05

      E de "bine", tocmai am citit ca inainte de a veni spre Cluj a iesit la o bauta cu Daniel Pancu si, spre dimineata, l-a batut mar pe rapidist... pentru ca nu vroia sa mai bea cu el: http://www.wowbiz.ro/bataie-ca-n-filme-intre-doi-fosti-jucatori-ai-nationaleigabi-tamas-i-a-spart-nasul-lui-daniel-pancu-intr-o-cafenea-din-capitala_72277.html

      • caneto
        Tuesday, 8 October, 2013 at 18:16

        Ar fi minunat sa ajunga la noi, vom bate tot. :)

        • fotbalfan
          Tuesday, 8 October, 2013 at 18:17

          Grigoras vrea mai multa agresivitate in linia de aparare. :)

          • CJ-07-CFR
            Tuesday, 8 October, 2013 at 18:23

            Agresivitatea mărită în apărarea CFR + arbitrii români = min. 1 lovitură de la 10-11 metri/meci.

            • fotbalfan
              Tuesday, 8 October, 2013 at 18:58

              De ce ne-ar pasa? Il avem pe Maah de partea noastra. :)

            • uncleben
              Tuesday, 8 October, 2013 at 19:00

              M@@h!

            • uncleben
              Wednesday, 9 October, 2013 at 07:28

              M@@h!

            • uncleben
              Wednesday, 9 October, 2013 at 15:00

              M11h!

            • uncleben
              Wednesday, 9 October, 2013 at 16:02

              Uncle Been!

            • uncleben
              Wednesday, 9 October, 2013 at 18:38

              Horaaa ! :)

            • uncleben
              Wednesday, 9 October, 2013 at 18:53

              Mxxxh !

    • grasu
      Tuesday, 8 October, 2013 at 19:00

      Bad boy sau nu, Tamas este cam peste tot ce avem in lot la nivel de fundasi centrali. Basca mai joaca si fundas dreapta. Sper sa semneze, dar ma tem ca o sa ceara un salar astronomic. Ce face in afara terenului putin ma intereseaza, pentru ca in teren (cel putin din meicurile pe care i le-am urmarit) a dat totul.

      • uncleben
        Tuesday, 8 October, 2013 at 19:13

        Prin traducere, inseamna ca si beat joaca mai bine ca Hora.

        • grasu
          Tuesday, 8 October, 2013 at 19:21

          Si eu joc mai bine ca Hora si mort de beat. :D

      • uncleben
        Tuesday, 8 October, 2013 at 19:27

        Si sa nu uitam ca Grig a mai avut sub comanda unu' caruia ii placea spritz-ul mai mult decat fotbalul . Dar intrucat a 2-a zi dupa baute se plangea mai mereu de dureri de picioare si nu de cap asa cum era normal , Grig s-a gandit sa-i schimbe obiectul muncii trimitandu-l la sah . Rezultatul a fost unul asteptat de actualul nostru antrenor : - A inceput sa-l doara capul .

      • Mihai BM
        Wednesday, 9 October, 2013 at 09:19

        Prefer CFR-ul in B, cu jucatori mai disciplinati decat in Liga lui Mitica, decat cu derbedei ca si Tamas. Asa, ca sa se poata intelege ceva.

  40. halley
    Tuesday, 8 October, 2013 at 18:04

    Un meci fantastic, atmosfera superba. Am avut de toate, angajament, goluri, ocazii, Gabionetta peste toti cu 3 clase, Velayos varza. Greseli mari in aparare. Am inghetat la meci, dar a meritat. L-am vazut pe Sabau in tribune, daca pierdeam acest meci...

    • fotbalfan
      Tuesday, 8 October, 2013 at 18:09

      Da' Ganea ce are? Ca el a fost la VIP chiar. :)

    • Dantesc
      Tuesday, 8 October, 2013 at 20:49

      Ce atmosfera superba man? Ca la un moment dat prin repriza doua il auzeam pe Grigoras cum stranuta, eu fiind in T2 si nu glumesc. :)

  41. IQ
    Tuesday, 8 October, 2013 at 18:15

    Am mai spus-o: Grig e cel mai bun antrenor pt. reconstructia echipei, e capabil sa scoata ce e mai bun din jucatori de valoare medie (adica ce avem noi acum, cu 2-3 exceptii). In plus, filozofia lui fotbalistica e fotbalul de atac - fotbalul spectacol. L-am urmarit cu atentie din prima lui perioada la Otelul (va amintiti cum l-a "crescut" pe Deac, care a inceput sa joace cu adevarat dupa imprumutul la Galati - acum l-a trimis in tribuna si bine face, doar așa il mai poate remotiva). A continuat la Pandurii, echipa cu care am inceput sa tin cand am vazut fotbalul spectacol cu care domina "granzii" care veneau cu arbitrii la Tg.Jiu (martori pot fi Florinaccio si tgv, cu care am castigat un pariu, eu mizând pe Pandurii). L-am asteptat la CFR si singurul lucru bun facut de actuala conducere in 2013 e ca l-a adus... Unii au inceput sa mormaie, cerându-l pe Trica (lanterna cu UTA) sau l-au pomenit pe Ando (care a adus-o pe 4 pe fosta campioana), cei mai intelepti au rămas calmi si au cerut rabdare, așteptând declicul. Meciul de la Ploiești si cel cu Otelul au constituit aperitivul, vor urma noi meciuri spectaculoase, cu multe goluri, vom vedea cel mai bun fotbal de atac jucat in Gruia. Din pacate, cu actualii fundasi si închizători vom mai incasa destule goluri. In opinia mea fundasii de ieri ne vor da in continuare multe bătăi de cap. Astept figuri noi (Tamas, Brandao) plus revenirea lui Piccolo, iar la iarna un închizător bun (Obiora si Muniru sunt modesti). In schimb, in atac vom face ravagii, mai ales daca mai aducem un atacant bun, iar Costea nu va mai fi indolent.

  42. estinca
    Tuesday, 8 October, 2013 at 18:34

    Dragi CFR-isti, e un moment special. Cu toate carentele pe care le stim si le analizam de zori, aparare varza, lipsa de omogenitate, nepasarea managementului, next si uber next level, cu toate astea e un moment dupa care am tanjit atat, si din ce in ce mai rar ni s-a dat sa-l traim. Nu sunt un copil naiv, nu ma ia entuziasmul din prima, dar baietii astia au realizat ieri ceva special, au vrut si au si putut. S-au dus ca si un Mannschaft adevarat, nu s-au oprit dupa 5 boabe, spirit de invingator, au avut si realizari tehnice. Poate nu e nici un decklick, poate ne reintoarcem la acel joc fara perspectiva, chiar la meciul cu Ceahlaul, dar meciul de ieri seara este un moment care se marcheaza in istoria visinie. Standing ovation, toti ceferistii in picioare, si aplauze pt.echipa. Hai CFR.

    • uncleben
      Tuesday, 8 October, 2013 at 18:39

      Io' m-am ridicat deja de azi dimineata si acu' vroiam sa ma pun jos! Pt. mine se poate face o exceptie? :) Cu multumiri...

      • Dantesc
        Tuesday, 8 October, 2013 at 19:14

        Da! Pentru tine cer si eu dispensa. :)) O meriti!

        • uncleben
          Tuesday, 8 October, 2013 at 20:09

          Tu ai cerut'o deja pt. A.P. - Nu esti eligibil ! Mai ales ca dormi cu mitraliera sub perna ! :)

          • Dantesc
            Tuesday, 8 October, 2013 at 20:21

            Amu' ca mai deconspirat nu-i nici un bai, bai e ca nu stiu ce sa zic in privinta lui Tamas. :)

            • uncleben
              Tuesday, 8 October, 2013 at 20:24

              Sa vinaaaa! Am mai avut un petrecaret in echipa, dar cand intra pe teren, surclasa toti trejii. :)

  43. kiruj
    Tuesday, 8 October, 2013 at 19:23

    @ CJ-07-CFR : Mister, dacă tot ne-am "împăcat" în privinţa lui Maah (sau nu?), te rog să te uiţi şi tu "acolo", poate ţi-a adus moşul un cadou (otrăvit...). HAI CFR !!!

  44. estinca
    Tuesday, 8 October, 2013 at 19:32

    Tamas e next level? La Lokal Kombat?...

    • uncleben
      Tuesday, 8 October, 2013 at 20:14

      Se simte din plin absenta lui Muresan...

      • Gavrilo
        Tuesday, 8 October, 2013 at 20:42

        Da si niet...

  45. nea_Silica_MS
    Tuesday, 8 October, 2013 at 23:27

    Agentul lui Tamaș e Ioan Becali. Și asta poate însemna că nu va ajunge la noi, ci aiurea.

    • caneto
      Wednesday, 9 October, 2013 at 08:08

      Pe transfermarkt asa scrie, dar nu mai stiu unde am citit ieri ca agentul lui Tamas este Florin Manea, care l-a si insotit aseara, la sosirea la Cluj. Nu cred sa existe relatii de colaborare intre Becali si Manea.

  46. Ery-unicul suporter CFR din mun. Botoşani
    Wednesday, 9 October, 2013 at 09:20

    Dragilor, iubiţilor, simpaticilor jucători ai CFR-ului Cluj! Dacă ştiţi să jucaţi fotbal spectaculos, ştiţi să daţi goluri multe - exprimându-mă academic, DE CE MAMA DRACULUI NE-AŢI CHINUIT (pe noi, suporterii) LA MECIURILE DE LA ÎNCEPUTUL CAMPIONATULUI şi Cupa României??? Poate de acum începe revirimentul echipei. HAI CFR! CFR - VICTORII!!!