Wednesday, Oct. 18, 2017

Árpád Pászkány – 42

Written By:

|

Tuesday, 19 November, 2013

|

Posted In:

|

13 Comments

Árpád Pászkány – 42

„Tribuna CFR” urează LA MULȚI ANI! domnului Árpád Pászkány, cea mai importantă personalitate a clubului CFR 1907 Cluj din ultimul deceniu și ceva, indiferent că câr sau mâr. Sănătate, putere de muncă, inspirație în afaceri cinstite și în fotbal!

Iar acum, pentru amatorii de statistici din lumea fotbalului, prezentăm în exclusivitate lista cu inventarul cadourilor primite de domnul Árpád Pászkány pe parcursul anilor de când a văzut lumina zilei și soarele care răsare de la București și până în zilele noastre. După cum puteți observa, unele cadouri au venit defazat, mai devreme sau mai târziu de 19 noiembrie, unele au fost total nepotrivite (chiar meschine), iar pentru o mare parte dintre cadouri nu garantăm fidelitatea descrierii…

Notă – Vă rugăm implorat să încadrați acest articol (cu excepția urărilor de bine) la capitolul „Ficțiune”!!!

Share This Article

Related News

IMPORTANT
A2 în vizită la A1, mergând pe A3…
Concordia Chiajna – CS Botoşani X2

About Author

CJ-07-CFR

[înmatriculat în Cluj-Napoca] Compasiune cititorilor care nu înțeleg textele lui 07 și lui 07, care nu le pricepe comentariile.

(13) Readers Comments

  1. luis
    Tuesday, 19 November, 2013 at 17:39

    Si din partea mea la multi ani si investitii cat de multe si profitabile la CFR. Hai CFR.

  2. Dantesc
    Tuesday, 19 November, 2013 at 18:32

    Dinu, ai uitat sa precizezi un eveniment foarte important desfasurat la 19.11.1998, data cand Funar Gheorghe a refuzat sa ii faca un cadou (?!) lui AP, cu toate ca acelasi AP le-a facut un cadou foarte frumos rivalilor din oras: sursa

    • CJ-07-CFR
      Tuesday, 19 November, 2013 at 18:39

      Io așa am primit lista, fără bancă tricolor dată/primită cadou pe data de 19 noiembrie 1998, așa am dat-o naibii publicității...

      • Dantesc
        Tuesday, 19 November, 2013 at 23:29

        Iti atrageam atentia (discret) vis-a-vis de faptul ca in anii copilariei culoarea funditelor/fularelor/caciulitei se poate sa nu fi fost alb-visinie decat in anii pari...in cei impari ...:))

  3. Retardila
    Tuesday, 19 November, 2013 at 18:41

    CFR-ul de pe Somes, / Cu oricine a jucat, / A batut orice echipa / Si Adam gol a marcat... / Haide, Haide, Haide CFR, / Haide CFR... Seulement pour les connaisseurs... :) La multi ani, d-le Paszkany!!!

    • Retardila
      Tuesday, 19 November, 2013 at 18:43

      Pe Yellow submarine, bineinteles... 1974... :)

    • Retardila
      Tuesday, 19 November, 2013 at 18:44

      Textul imi apartine in iesclusivitate!!!

  4. dan.f
    Tuesday, 19 November, 2013 at 19:58

    LA MULTI ANI cu multe trofee!!! (deh, m-am molipsit si eu de hegemonie..) :))

  5. kiruj
    Tuesday, 19 November, 2013 at 20:50

    La mulţi ani Arpad! Din punctul meu de vedere îţi mulţumesc că ai adus o imensă bucurie ceferiştilor de pretutindeni, "de la sate şi oraşe, mare şi frumoase". Vei rămâne în istoria acestui club, asta-i evident, o singură propunere (care-s două...): 1-ai grijă în cine ai încredere (în IM poţi avea, şi asta ştii şi tu) respectiv 2-nu lăsa CFR-ul la greu! Poate un bonus: 3-mai mult respect pentru suporteri, prin dialog, etc., că este f.important baza solidă a suporterilor ceferişti, nu aici, pe "Tribuna CFR", ci -mai ales- acolo, în tribunele din Gruia. Vine şi 4 (..:)): mai mult accent pe sintagma "mândria Ardealului", care poate fi realizat fără un efort deosebit, doar prin dorinţă...La mulţi ani! HAI CFR!!!

    • romanescu
      Tuesday, 19 November, 2013 at 22:42

      Sub si sus---scriu si io !!!!

  6. PINTEA
    Wednesday, 20 November, 2013 at 11:06

    LA MULTI ANI cu sanatate si... CFR!!!

  7. Ioan Dacid aka prostul care a suferit ca nationala nu s-a calificat la mondial.
    Wednesday, 20 November, 2013 at 11:47

    Cu intarziere ii urez si eu lui Arpi un La Multi Ani cu multa sanate, putere de munca si sper ca nu s-a plictisit de "jucaria" lui. :)

  8. Ery-unicul suporter CFR din mun. Botoşani
    Sunday, 24 November, 2013 at 12:05

    La mulţi ani domnule ARPAD PASZKANY ! Îţi mulţumesc că ai creat echipa de fotbal CFR Cluj care a avut performanţele ştiute şi datorită acestor performanţe am putut să , neacademic vorbind , să fac mişto de puzderia de suporteri ai Stelei şi a lui Dinamo.