Friday, Dec. 2, 2016

Sondaj „Moş Crăciun” – rezultate

Written By:

|

Tuesday, 24 December, 2013

|

Posted In:

|

52 Comments

Sondaj „Moş Crăciun” – rezultate

tabmosu2

Sondajul „dedicat” Moşului s-a încheiat, au răspuns „prezent” 82 de tribunişti.

Aşa cum reiese şi din tabelul de mai sus, 8 jucători au ieşit sub 50%, adică în cazul lor putem vorbi despre o dorinţă clară (exprimată prin majoritate simplă) a tribuniştilor ca Moşul să-i ducă undeva…

Mai sunt 5 persoane (Grigoraş+4 jucători) în cazul cărora consemnăm proporţie situată între 53% – 64% (Grig are 64,63%), dacă luăm în discuţia majoritatea aia de două treimi, înseamnă că şi ei pot fi expediaţi.

Restul jucătorilor (de la poz.14-Batin la poz.25-Camora) au procente de „păstrare” de peste 66,66% (de două treimi), adică ei sunt doriţi mai departe.

Pe primul loc, cu 100%, se află Camora, toţi cei 82 de votanţi îl doresc mai departe la CFR!

Tabelul poate fi „lecturat” şi la „Sondajele lui Kiruj”, la „link02” (l-am aşezat într-o foaie separată, „S7_Mos_Craciun”).

Sărbători Fericite şi La Mulţi Ani!

HAI CFR !!!

Share This Article

Related News

S-a rezolvat, nu se poate…
Freudisme
Dulceața

About Author

kiruj

(52) Readers Comments

  1. thedarkside
    Tuesday, 24 December, 2013 at 12:31

    Foarte sugestiva poza folosita de presa cand vor sa-l citeze pe noul antrenor al CFR-ului: link Nu pot sa cred ca e singura lor poza cu Miriuta din arhiva. Mi-e sa nu se repete povestea cu Rednic, un alt pinguin lover...

    • Cristi
      Tuesday, 24 December, 2013 at 13:03

      Eu zic ca s-ar putea sa nu il prinda ghioceii...

      • luis
        Tuesday, 24 December, 2013 at 14:04

        Cristi, asta cu ghioceii am spus-o si eu, dar a vorbit gura fara mine (de suparare, evident). M-am documentat un pic, si poate ca nici nu iesim asa de prost cu Mikiduta. Poate nu pare, dar este foarte serios si mai cu seama perseverent si incapatanat. Daca, si specific inca o data, "DACA" are sustinerea conducerii (adica nu este sluga) + reuseste sa-si apropie jucatorii (este un motivator foarte bun) pote sa aiba rezultate si chiar continuitate pe banca CFR-ului. Am insa o nelamurire, ce origini unguresti are, inafara de cetatenie (cetatenia nu are legatura cu originea), doar il cheama MIRIUTA? Asa, ca incheiere, Sarbatori fericite tuturor CFR-istilor si un an nou cu rezultate tip MU. Hai CFR.

        • thedarkside
          Tuesday, 24 December, 2013 at 15:36

          Jucatorii de fotbal nu-s chiar asa de usor de apropiat cum cred unii. Fotbalistii nici atat. Nu a reusit asta Costa, nu a reusit nici Paulo Sergio, se pare ca nici Grig. In orice caz, nu se poate asta in doua luni de zile. Dar parerea mea este ca mai degraba trebuie sa le castigi respectul, decat sa-i apropii. Pana la urma toti isi fac treaba (mai mult sau mai putin) profesionist, nu isi fac sarbatorile de iarna impreuna. De exemplu, Paulo Sergio a reusit sa-i castige respectul lui Piccolo, din ce-mi amintesc. :-)

          • luis
            Tuesday, 24 December, 2013 at 15:58

            Prin apropiere m-am gandit si la respect, caci fara respect reciproc nu vor fi rezultate. Spaland vasele, ma tot gandeam, unde am mai auzit tipul de discurs utilizat de Mikiduta. Pai la Reghebhlat, daca sunteti atenti, vedeti aceasi exprimare. Acum ori ii scoala germana ori il copiaza, eu sper sa fie prima.

            • thedarkside
              Tuesday, 24 December, 2013 at 16:42

              Sa stii Luis ca am intalnit si in viata reala chestia asta cu copiatul. Intotdeauna cel cu o personalitate mai slaba (sau fara) il imita pe celalalt. Treaba asta nu suna bine deloc.

        • thedarkside
          Tuesday, 24 December, 2013 at 17:16

          Nu are origini maghiare, insa vecinii i-au dat sansa vietii pe cand romanii nu au facut-o: link

      • thedarkside
        Tuesday, 24 December, 2013 at 15:06

        Nu m-au interesat meciurile Ceahlaului, nici nu le-am urmarit. Nu mi-am imaginat ca antrenorul lor, de mijlocul clasamentului, o sa-l schimbe pe Grig. Aici trebuie sa recunosc ca Arpi se pricepe la surprize. Dar daca Miriuta era un antrenor minune, care face din rahat bici, termina si el turul intre primele trei, patru echipe, cu lotul mai modest al Ceahlaului. Dar pentru ca asta nu s-a intamplat, eu nu pot intelege logica schimbarii, decat daca aduce cu el doi, trei fotbalisti buni (nu conteaza de unde, pot fi si din alte campionate). Nu ca as fi atunci de acord (e parerea mea personala care conteaza doar pt. mine), dar macar as fi inteles de ce a facut Arpi mutarea asta, care pana acum nu a facut decat sa strice si mai mult imaginea clubului si a lui personala.

        • luis
          Tuesday, 24 December, 2013 at 15:16

          thedarkside, ai dreptate, nu prea exista logica in aceasta mutare, dar sa-i dam o sansa si lui Mikiduta, daca tot este de-al nostru acum, si mai vedem spre primavara ce si cum cu ghioceii. Apoi cu imaginea clubului ai si mai mare dreptate, am devenit subiect de presa numarul 1, rad miticii si cu, curul de noi.

        • csongi
          Wednesday, 25 December, 2013 at 09:08

          Reghecampf a fost pe 10 cu Chiajna, când a plecat la Steaua.

          • thedarkside
            Wednesday, 25 December, 2013 at 18:08

            Reghe a plecat la steaua cu adi rocha si adi popa; nu mai vorbesc de toti jucatorii veniti dupa aia prin AMP

  2. caneto
    Tuesday, 24 December, 2013 at 13:36

    O fi votat si Rednic sau de unde apare votul ala de expediere la Felghe? :)

    • kiruj
      Tuesday, 24 December, 2013 at 13:42

      Mulţi nu uită faza aia cu "plăteşte chiria,băăăăăăă!"...:)

      • caneto
        Tuesday, 24 December, 2013 at 13:44

        Care multi, ca-i unul singur? :)

        • Cristi
          Tuesday, 24 December, 2013 at 16:34

          Poate o fi si interpretare de genul "e prea bun pentru CFR-ul actual".

    • Anonim
      Tuesday, 24 December, 2013 at 14:15

      Eu am votat. Consider ca nu mai are de ce sa stea la noi, parerea mea, hîc!

      • luis
        Tuesday, 24 December, 2013 at 14:25

        Asa este, Anonimule, nu mai are de ce sa ramana la CFR si eu cred ca merita ceva mai bun, aici nu mai poate progresa, DAR intrebarea a fost daca MERITA si eu cred ca merita cu prisosinta (in ciuda chiriei neplatite). Pun raspunsul tau de NU pe seama acelui HAC, cam asta era si starea mea ieri seara.

  3. CJ-07-CFR
    Tuesday, 24 December, 2013 at 13:40

    Numai mie mi se pare că dacă luăm ultimii 11 din tabelul lui kiruj ajungem la concluzia că suporterii ar dori să păstreze exact formația cu care a fost demis Grigoraș?! Nu mă refer strict la formația de la Timișoara, ci la cea care începuse să se contureze în mandatul lui Grigoraș. ****** Iar dacă nu se băga Batin în seamă în tabel, următorul pe listă era chiar Grigoraș... :)

    • caneto
      Tuesday, 24 December, 2013 at 13:49

      Din capatul alalalt avem Stancioiu – Velayos, Brandao, Rada, Sepsi – Obiora, Voiculet – Tade, Hora, Costea – Ogbu. Si daca nu era Minca, tot Grigoras era urmatorul de pe lista. :)

      • kiruj
        Tuesday, 24 December, 2013 at 13:54

        Până la urmă i-a antrenat şi pe unii, şi pe alţii...:) E normal să fie aproape de ambele tabere...:)

    • kiruj
      Tuesday, 24 December, 2013 at 13:52

      Ce chestie! Uite că este o remarcă extrem de interesantă... Se poate interpreta şi astfel: "aceşti 11 jucători merită păstraţi, dar au nevoie de un alt antrenor"... O altă chestie interesantă este că Grig se află exact la mijlocul "grupului", având 12 în faţă şi alţi 12 în spate. Sunt convins că această "poziţie medie, de mijloc" (asumată/afişată şi în alte planuri) a fost cea care i-a şubrezit scaunul. Un tip modest, fără să facă mare tam-tam, inimos, adică exact "profilul" nedorit în jungla ligii 1, plină cu lei, tigrii şi - evident - cu boi... :) HAI CFR!!!

    • nea_Silica_MS
      Tuesday, 24 December, 2013 at 13:59

      Presupunând că nu pleacă nimeni, cu echipa asta vom avea exact rezultatele lui Grigoraş sau şi mai slabe (thanks to Miriuţă). Mie nu mi-ar conveni, poate vouă da.

      • Cristi
        Tuesday, 24 December, 2013 at 15:52

        Hehe, pai ii schimbam pe aia care nu merita sa stea. :) Cu altii mai buni decit cei care merita.

        • nea_Silica_MS
          Tuesday, 24 December, 2013 at 15:54

          Ar fi grozav :-)

          • Cristi
            Tuesday, 24 December, 2013 at 16:00

            Eu zic sa asteptam perioada de mercato, nu-i asa kiruj? :)

  4. CJ-07-CFR
    Tuesday, 24 December, 2013 at 14:26

    Bun. Mă bucur că am ajuns cu toții la un consens, la un numitor comun, și anume că am dreptate. :) Grigoraș este cel mai potrivit antrenor pentru CFR! Fiind chiar în mijlocul tabelului lui kiruj, Grigoraș arată că este versatil și multitask, putând antrena atât echipa de „rămăsături”, cât și echipa de „plecături”. Antrenorul ideal, chiar aș putea exagera un picuț... Acum, apare problema Miriuță. Probabil Paszkany s-a gândit că acesta este mai potrivit pentru a antrena echipa de „vinituri” (în iarnă) a CFR-ului.

  5. thedarkside
    Tuesday, 24 December, 2013 at 15:47

    Felicitari lui Camora, castigatorul sondajului :-)

  6. Wollt
    Tuesday, 24 December, 2013 at 16:05

    New Beginnings CFR Cluj 1907 link

  7. unul
    Tuesday, 24 December, 2013 at 16:43

    Hai ma, terminati cu Grigoras, nicaieri unde a fost nu a fost constant in rezultate (degeaba bati cu 7 goluri si dupa un meci pierzi cu un gol). Dupa mine, Grigoras la tactica este pe spate, iar de scos untul din jucatori nu prea s-a bagat, fiindca i-a fost frica de jucatori. In aceste conditii, spun cu tarie ca trebuia schimbat. Oare pe jucatori i-ati intrebat ce spun despre pregatirea pe care le-o face Grigoras? Veti avea surprize sa aflati ca pana si jucatorii (cat or fi ei de panarame) se plang ca nu sunt bine pregatiti.

    • Dantesc
      Tuesday, 24 December, 2013 at 17:02

      Zici tu ? :) Interesant e insa faptul ca aceeiasi jucatori (cat sunt ei de panarame) nu au "functionat" nici sub ceilalti 3 antrenori care s-au perindat pe la echipa in ultimul an (Andone, Sergio, Rednic si acum Grigoras... Pe Trica nu il pun la socoteala, fiindca nu il pun). Cat despre profesionalismul lui Grigoras, eu zic sa o lasi jos, ca macane... Sa iti aduc aminte de Maxim, Chiriches, Nistor, Pintili... si altii care au trecut prin mana lui Grig? Zici tu ca nici astia nu sunt fotbalisti? Sa iti readuc aminte de Otelul si de Pandurii? Sau de faptul ca acelasi Grigoras, mai ales cu Pandurii, a caftit CFR-ul pe unde l-a prins, chiar si in zilele lui de glorie? De unde veniti ma cu teoriile astea, ca io ma tot mir de voi?...

  8. Vass Bela
    Tuesday, 24 December, 2013 at 16:45

    Sincer, m-a surprins rezultatul sondajului! Obiorah si Costea sa primeasca 43%, nu ma asteptam (poate spre 10%). La fel, Minca 53%, credeam ca va fi un vot la misto. Apoi Rada 60%, Batin 67%, Rui Pedro 67%, din nou mult peste asteptarile mele (sa zicem, 35-45%). Iar Maftei cu 72% si Maah cu 73% pun capac surprinderii mele. In atari conditii, daca vede Arpi acest sondaj, nici nu mai trebuie sa faca achizitii, vorba lui 07, primul 11 e cel cu care a fost demis Grig, ceilalti de la 43% in sus pot freca linistit banca de rezerve, doar sunt alesii nostri, nu?

    • Gavrilo
      Tuesday, 24 December, 2013 at 23:29

      Si Batin si Minca au castigat cate un meci (Viitorul, respectiv Corona).

    • kiruj
      Wednesday, 25 December, 2013 at 18:24

      Votul primit de Mincă este doar aparent umflat. Vocea tribunei mi se pare destul de realistă, la Mincă să nu uităm că ne-a salvat efectiv de unul singur 2 puncte (bine a punctat Gavrilo), de la un portar de rezervă nu prea se aşteaptă mai mult. În orice lot este nevoie de astfel de portari, şansa lor de-a prinde echipa este mult mai redusă decât în cazul celorlalţi jucători (la portari rotaţia cadrelor se face mai rar decât la jucătorii de câmp), în schimb când e nevoie de ei, trebuie să confirme. Asta a făcut Mincă, cu vârf şi îndesat. Vor trece etape bune când va reintra din nou în echipă -probabil forţat de împrejurări- , dar sunt convins că se va achita şi atunci de sarcini. HAI CFR!!!

  9. Vass Bela
    Tuesday, 24 December, 2013 at 17:09

    Revin la declaratia lui Arpi, ca lotul pt acest campionat a suferit doar 3 modificari, prin plecarile lui Sougou, Bastos si Kapetanos, inlocuiti cu jucatori mai buni (Maah in locul lui Sougou etc). El chiar ne crede cretini?! Pai Aguirregaray, Luis Alberto, Ivo Pinto si nu in ultimul rand, Gabi Muresan, nu intra in categoria plecarilor, si inca de valoare??? Apoi dupa ce il umileste pe Grig, neanuntandu-l ca zboara de la echipa, mai vine si cu textul, ca vor ramane prieteni, ca va mai putea antrena la noi. Cate parsivitate, cata mizerie!!! Acum, despre salariul noului venit. Este printre cele mai mici din liga 1, doar 8000 euro pe luna. Asta nu va spune nimic? PS. Kiruj, eu de mult nu ma mai enervez pe corn-cocora, mai scriu ce enormitati debiteaza, pt ca e crezut de multi colegi de-ai nostri de pe chefere tv. Ultima citita de mine: "Arpi vrea sa reglementeze intamplarile ciudate din liga 1, cica ASTA AR FI MOTIVUL PT CARE A VENIT MIRIUTA." Am redat exact, cu majuscule cu tot, avem deci si motivatia reala, pe langa portretul robot, al aducerii acestui loial prieten al famigliei reghe si campf si am prodan... [sorry, iar era în spam - 07]

  10. lengyel attila
    Tuesday, 24 December, 2013 at 17:56

    Sarbatori fericite pt toti cheferistii!

  11. dan dan
    Tuesday, 24 December, 2013 at 19:17

    Sarbatori fericite tuturor !!! In noul an as vrea ca CFR sa isi continue next-levelul, dar sa isi schimbe directia: sa inceapa sa urce trepte in loc sa le tot coboare...

  12. dan.f
    Tuesday, 24 December, 2013 at 20:29

    Din pacate, ratiunea aducerii lui Miriuta a fost in primul rand financiara. Astazi mi-a confirmat un prieten, angajat la una din firmele lui Arpy, ca au fost anuntati ca nu-si vor primi salariile decat in ianuarie, patronul n-are bani. Din pacate pentru noi, se pare ca situatia financiara a patronului CFR nu mai e roza si, in aceasta situatie, ne ramane doar sa speram ca vor veni acei mult-asteptati investitori care sa readuca bugetul echipei la nivelul de acum 2-3 ani. Pana atunci, sa ne bucuram de cele 8 trofee din vitrina clubului, mai multe decat am fi sperat oricare dintre noi la momentul primelor emotii pe stadionul din Gruia! Sarbatori Fericite tuturor!

    • CFr_Atlanta
      Tuesday, 24 December, 2013 at 23:45

      @ Dan. Nu cred ca Grig a fost demis din cauza banilor. Asa il vindea 2 jucatori si acoperea diferenta lejer pe 3 ani...

      • dan.f
        Wednesday, 25 December, 2013 at 11:11

        Grig a fost demis datorită neputinţei sale de a motiva echipa şi a rezultatelor sub aşteptări. Aducerea lui Miriuta are legătură cu lipsa de lichidităţi a patronului CFR.

        • Cristi
          Wednesday, 25 December, 2013 at 12:24

          Una e sa nu ai bani, alta e sa nu ai lichiditati. Dar dincolo de toate, se vede clar o directie de reducere a costurilor la echipa - ceea ce la urma urmei nu e rau - cu banii multi aruncati si asumarea de multe petarde, orice prost stie sa faca performanta. Asa cum o scrie Kiruj de multe ori, greul acum incepe, daca e sa se creeze o baza solida. Acum ca ne-a trecut la toti prima impresie a 'cadoului' lui AP catre suporteri, sa vedem partea plina a paharului: daca Miriuta a reusit cu Ceahlaul sa fie pe 9 si noi, cu pretentiile noastre si banii cheltuiti, pe 7, atunci ori este un antrenor suficient de bun sa ne duca mai sus, ori avem o echipa mult prea slaba pentru bugetul pe care il are.

          • kiruj
            Wednesday, 25 December, 2013 at 19:36

            Cristi, aducerea lui VM este un pas spre "noua strategie", acela de-a aduce un "lup flămând calificat în occident" (vezi Contra, Reghe, etc.), adică ne-am cam dat seama că teoria numerelor mari (=buget mare, rezultate acceptabile) s-a dus, e nevoie de altceva. CFR-ul meu a fost tot timpul (în ultimii 10 ani, desigur) o echipă reactivă, care a avut curajul să deschidă pârtii, dar să şi copieze -la nevoie- modele de management de succes. În acest moment modelul câştigător în Liga 1 este "lupul flămând, calificat în occident", această specie nu poate fi răpusă cu o singură lovitură de sabie, ca în Kill Bill 2, această specie ştie multe, a jucat la un nivel destul de înalt, relaţiile lui sunt -de obicei- diversificate, şi -FOARTE IMPORTANT!- nu poate fi şantajată cu dosare tip-Mitică, având curajul să latre în stânga şi în dreapta despre nişte lucruri. Puterea lui Mitică a fost de fapt puterea dosarelor despre toţi şi toate, acest management tip nord-coreean (sau panamez, dacă vreţi) s-a dus, s-a ivit o pistă suficient de lată pentru aceşti lupi înfometaţi şi dotaţi să-şi facă şi ei o carieră aici. Despre asta este vorba. Ca o paranteză: ipoteza lui Corn despre rostul aducerii lui MV este oarecum deplasată, dar ceva adevăr există şi acolo...Nu mot-a-mot, cum a zis el, dar pe aproape...În altă ordine de idei, lipsa lichidităţilor (nu a banilor! corect zis, Cristi), presupune aplicarea unor strategii mult mai complexe, "neliniare", iar primul care a înţeles acest lucru este AP, apoi RZ. IM va înţelege ultimul acest lucru, dar -mă rog- nu despre asta vorbim. HAI CFR!!!

            • Cristi
              Wednesday, 25 December, 2013 at 23:06

              Ceea ce nu ar fi rau. In industrie exista inovatori permanenti care isi asuma nise dar marile companii sunt in general asa numitii 'early adopters' - recunosc rapid o schimbare in piata sau o categorie noua si o adopta rapid, reusind prin forta (in fotbal s-ar transpune in buget) sa isi pastreze o pozitie de frunte. Din perspectiva asta, noi suntem ceva ramasi in urma - ideal retroactiv vorbind ar fi fost sa intram in etapa asta din vara, cind trendul actual (Reghe, Contra, Ganea) era deja evident.Dar mai buna o adaptare si acum decit vreo solutie gen Hizo.

  13. csongi
    Wednesday, 25 December, 2013 at 09:19

    Pedro dorit la Sevilla link

    • Cristi
      Wednesday, 25 December, 2013 at 11:06

      'Conform presei romane'... deci veridicitate este la nivel de ProOaia.

  14. gyuszi
    Wednesday, 25 December, 2013 at 21:27

    Daca ai asa o mare scirba Béla bácsi, de ce mai stai pe linga echipa??... "Cota-ti" alta !!!... Tot aceeasi piesa cinti... deja mi-e scirba!!!!!!!! (de tine)

    • luis
      Wednesday, 25 December, 2013 at 23:05

      Gyuszi, as avea o rugaminte, daca se poate. Incearca sa ataci opiniile altora si nu persoana. Nu este agreabil deloc sa ataci persoanele. Da, Bela are stilul lui, mai direct, mai sare calul (ca si noi ceilalti cateodata), dar crede-ma, tine la echipa si de aia este asa de "critic". Nu ma intelege gresit, nu vreau sa te supar, dar ar fi cu mult mai corect, elegant si constructiv daca ai demonta ideile unora prin argumente si nu prin jigniri. Aici pe Tribuna se incearca un alt stil de comunicare decat pe site-urile mioarelor, pingUinilor etc.

    • Cristi
      Wednesday, 25 December, 2013 at 23:15

      Ma alatur lui Luis, desi am avut si eu contrele mele cu Bela. Este loc pentru toata lumea, fiecare are dreptul la opiniile lui, nimeni nu e obligat sa le impartaseasca si toti sunt liberi sa le combata. Frumusetea e diversitatea si nu adunarea de creiere netede.

  15. CJ-07-CFR
    Wednesday, 25 December, 2013 at 23:18

    Hai să ne lăsăm pătrunși adânc de spiritul Crăciunului și să nu (ne) atacăm cu crampoanele în față, la țurloaie, cel puțin până trece Crăciunul fericit...

  16. Dantesc
    Thursday, 26 December, 2013 at 00:07

    Doh... eu zic ca Reghe, Ganea (WTF?!?), Miriuta, Contra sunt orice altceva mai putin antrenori de fotbal (adevarat) si nu imi dati in cap cu rezultatele ca astea in (de) Romania, iar restul is povesti... Antrenor, da... e Lucescu, antrenor e Boloni, antrenor, da! e Grigoras!, Dan Petrescu... poate si calul ala de la arabi (Olaroiu), insa nu primii patru mentionati de mine... Pe hei-rup, plm, pe bani sau la pariuri, ma fac si io antrenor cat ai zice fish, ma credeti sau nu... si intrebare-intrebatoare, ca tot "vedem" antrenori in astia (new generation): cu ce e mai bun sau ar trebui sa fie mai bun un Selymesi vs Miriutza cap de putza? Aceeiasi generatie, fotbal aproximativ la acelasi nivel... foame de rezultate (axioma lui Arpike... la fel)... unguri both... A! La pariuri nu e aceeiasi chestie... Unii au putut blatui in zweite division, nedovediti fiind... altii s-au ocupat doar strict de ghetele lor si de fotbal.

    • Cristi
      Thursday, 26 December, 2013 at 16:31

      Eu nu i-as subestima. Pina acum nu au timpul in favoarea lor, pe cind cei enumerati de tine au fiecare minim un deceniu de activitate. In plus, nici nu este o optiune pt CFR date fiind limitarile financiare ale clubului. Grigoras nu il vad in liga celor de mai sus, pentru simplul fapt ca nu a cistigat nimic in cariera lui de antrenor.

      • Dantesc
        Friday, 27 December, 2013 at 00:50

        Cristi, imi pare rau dar eu astora nu le dau nici o sansa ,cum nici o sansa nu ii dau lui Gica Popescu sau lui Hagi ca manageri sau antrenori ...OK vis-a-vis de cei mentionati de mine inainte tot respectul meu ca fosti fotbalisti in schimb odata ce au revenit la "civilie" nu se dezmint de ceea ce au invatat de fapt de mici...Unul (Hagi) blatuieste la greu in prima liga avand ca scop doar mentinerea "marfii" in prim-planul atentiei...si pentru asta(trist) are sprijinul neconditionat al multor echipe din liga intai..Iar alalalt desi fost capitan la Barcelona de cand s-a lasat a reusit sa falimenteze pe rand fosta lui scoala de fotbal si pe urma un club....Iar acum vezi Doamne el va fi salvatorul fotbalului romanesc...(WHAT?!?) Iar amandoi atentie ! apartin generatie mele deci nu e nici un conflict intre generatii ...Iar astialalti 'lupii tineri" pe langa faptul ca de-a lungul carierei lor de fotbalisti nu au realizat mare lucru au si fost implicati mai mult sau mai putin direct in tot felul de scandaluri sau jocuri murdare...Deci nu ! Apropo si cu asta termin am vazut cu totii ce pot lupii astia tineri odata iesiti in Europa unde cel putin in ultimul sezon au fost dezmembrati atat ei cat si echipele lor... de tot rasul...

        • Cristi
          Friday, 27 December, 2013 at 01:22

          Pe Hagi nici eu nu-l vad antrenor si este jenanta campania de prmovare a fiului sau si de 'omenie' cu pseudoclubul pe care il conduce. Dar aici ne refeream la antrenorii tineri, nu la Popescu si alti atirnatori pe la federatie, in special cei care combat pina primesc si ei ceva. Da, nu au avut rezultate ca nici cine stie ce echipe nu au avut, dar totul are un inceput si au si ei dreptul la sansa lor. La nivelul Romaniei, asa cum este el eu recunosc ca Ganea a facut o treaba buna la U (asta nu inseamna ca nu il consider un derbedeu de la faza aia cu arbitrul) iar Petrolul lui Contra chiar arata bine - cel putin cupa au luat-o pe merit vara trecuta. Si mie mi-ar fi placut -daca tot e vorba de noul val- sa vedem un nou antrenor pe profilul lui Costa, dar asa e acum robotul din portretul-robot, mai low-.cost.