Saturday, Dec. 3, 2016

LMA NL14!

Written By:

|

Tuesday, 31 December, 2013

|

Posted In:

|

33 Comments

LMA NL14!
„Tribuna CFR” vă dorește să treceți cu bine și șampanie din nenorocitul (dpdv fotbalistic) an 13 în anul nextlevel14!
Fie ca anul care vine să vă aducă transferuri și victorii multe (sau măcar remize la limită)…
și să nu vă facă să vă rupeți/ardeți abonamentele la meci.
Multă sănătate fizică și mintală suporterilor ceferiști, împreună cu familiile înțelegătoare…
Multă înțelepciune la cap și lichidități factorilor de răspundere sau iresponsabilitate de la clubul CFR…
Chirii plătite la timp și pregătire de iarnă neratată fotbaliștilor, jucătorilor și petardelor…
Noroc porcesc (Schwein, în săsească), tone de baftă și polonice cu rahat neturcesc tuturor antrenorilor care se vor perinda prin Gruia în 2014!
Așa să ne ajute Cel De Sus, aparatele de resuscitare și arbitrii…
PS – Să ne trăiești și tu, Vass Bela (dacă, din întâmplare, citești acest mesaj)!
 
 
„Tribuna CFR” cere iertare tuturor celor cărora le-a greșit în 2013
(chestie improbabilă, de altfel, pentru că noi nu greșim)
XXX

Share This Article

Related News

IMPORTANT
A2 în vizită la A1, mergând pe A3…
Concordia Chiajna – CS Botoşani X2

About Author

CJ-07-CFR

[înmatriculat în Cluj-Napoca] Compasiune cititorilor care nu înțeleg textele lui 07 și lui 07, care nu le pricepe comentariile.

(33) Readers Comments

  1. kiruj
    Tuesday, 31 December, 2013 at 15:11

    La Mulţi Ani, oameni buni! Mă grăbesc un pic cu salutul că nu ştiu în ce stadiu mă voi afla peste 3-4 ore...:) HAI CFR!!!

    • caneto
      Tuesday, 31 December, 2013 at 16:11

      Important e sa nu bei nimic gras. :) Si sa nu amesteci mancarurile! :)

      • kiruj
        Tuesday, 31 December, 2013 at 18:19

        Am reţinut aspectul...Un sfat tehnico-tactic e oricând binevenit...:) O "formula de joc", o "aşezare", ceva, pentru revelion? HAI CFR!!!

  2. luis
    Tuesday, 31 December, 2013 at 15:20

    La Mulţi Ani,sanatate si noroc,poi cu fotbalul mai vedem,importanata este sanatatea.Hai CFR.

  3. Dantesc
    Tuesday, 31 December, 2013 at 15:29

    La multi ani tuturor tribunistilor ! La multi ani tuturor ceferistilor !

  4. csongi
    Tuesday, 31 December, 2013 at 16:00

    la multi ani!

  5. caneto
    Tuesday, 31 December, 2013 at 16:10

    Un an nou plin de bucurii tuturor! La Multi Ani!

  6. Cristi
    Tuesday, 31 December, 2013 at 16:38

    La multi ani la toata lumea , sanatate ( in special lui Bela) ,multe bucurii din afara zonei fotbalistice si noua tuturor un 2014 cu cit mai multe subieccte de combatut pe tribuna.

  7. gyuszi
    Tuesday, 31 December, 2013 at 17:09

    La Multi Ani !! Hai CFR !!!!!!!!!!!

  8. CfrIsti
    Tuesday, 31 December, 2013 at 17:38

    La multi ani CFR si CfrIstii! )))

  9. Vass Bela
    Tuesday, 31 December, 2013 at 18:57

    La multi ani tribunisti ! La multi ani celor de pe chefere tv ! La multi ani tuturor ceferistilor !

  10. Cristi
    Tuesday, 31 December, 2013 at 19:59

    La multi ani oficiali de la Arpi.... claritate cu Piccolo, Cadu si Hora! link

    • kiruj
      Tuesday, 31 December, 2013 at 20:20

      Nu ştiu cum se face, dar "predicţiile" lui Arpy din Dubai sunt mult mai tranşante, mai clare, mai convingătoare...Mă rog...Oricum, cele şoptite de el reprezintă un adevărat "breaking news" (Caneto, 07, sunteţi pe recepţie, aţi înţeles aluzia?), tranzacţia Hora+Sepsi la MS este una "trilateral" benefică (zic eu): şi pt CFR, şi pt MS, dar şi pt. jucători. Dar ştirea care mă face să caut păhărelul mai devreme este legată de Piccolo şi Cadu. Apropo: oare din ce cauză devine Arpy aşa de "combativ", revoltat, etc. doar când se află în Dubai? HAI CFR!!! La Mulţi Ani ceferişti, tribunişti!

      • Cristi
        Tuesday, 31 December, 2013 at 20:51

        Poate ca a baut citeva pahare din coniacul ala de 6.000 euro paharul din Burj al Arab (ca doar primesti paharul ca suvenir). Sper sa fie transant si nu 'confirmare'. Dar cu Tg Mures a demonstrat ca se tace si se face dincolo de toate perdelele de fum din presa.

        • luis
          Wednesday, 1 January, 2014 at 16:05

          Pentru moment, doar am dat, pierderi zero cu cei imprumutati. Acum sa vedem daca si vine ceva. Nu cred ca este nevoie de multi, dar cei care vin trebuie sa vina pe posturile deficitare, si sa aiba calitatea necesara sa aduca acel plus de care avem nevoie. Si nu in ultimul rand sa-i pastram pe Djokovici si Gabionetta, eventual Brandao. Si asa, ca tot ii inceput de an (nu ma injurati cei ce sunteti criticaci) ii urez lui Miriuta un an nou, plin de "succesuri si reusite" si sa-i convinga si pe cei ce nu au incredere in el, prin rezultate si comportament, ca merita sa fie antrenorul CFR-ului. PS. Sper ca preparatorul care va veni cu el sa nu fie FOTOMODEL (vezi Ceahlaul). /:-)

  11. thedarkside
    Tuesday, 31 December, 2013 at 20:35

    La Mulți Ani Tribunei și tribuniștilor!

  12. gica10
    Tuesday, 31 December, 2013 at 20:36

    La multi ani tuturor cfristilor!Fete surazatoare dupa fiecare etapa din retur........

  13. levi s.AR
    Tuesday, 31 December, 2013 at 20:57

    La multi ani!!!!

  14. emil
    Tuesday, 31 December, 2013 at 21:45

    La Multi Ani! Hai CFR!

  15. nea_Silica_MS
    Tuesday, 31 December, 2013 at 22:31

    "La mulţi ani cu veselie, sănătate pe vecie, casa plină de bucate, dragoste pe săturate,tot ce vă doriţi şi sus paharul! La Mulţi Ani" Deoarece în text figurează şi un pahar, o să-i placă lui Kiruj (aista îi umorul meu maestre), îţi doresc cu ocazia aista La Mulţi Ani şi îţi şi mulţumesc! Ca şi celorlalţi care au lucrat şi au reuşit să facă un site ca lumea! La mulţi ani frânarilor, şi la mai mare!

    • kiruj
      Tuesday, 31 December, 2013 at 22:53

      Silică, să ne traieşti mulţi ani de acu' înainte! Şi tu, dar şi Ery din Botoşani! Voi sunteţi "bătrânii" noştrii, iar noi ştim foarte bine: "cine nu are bătrâni, să-i cumpere"! Venim şi noi, stai liniştit...Îşi doresc un an nou fericit, şi ţie, dar şi celorlaţi tribunişti, şi să ţinem pumnii noului proiect "new-cfr", oricare ar fi el! Sau -pur şi simplu- să ţinem pumnii cu CFR!!! HAI CFR!!!

  16. Mihai
    Tuesday, 31 December, 2013 at 22:49

    LA MULTI ANI!!! HAI CFR!!! BRAVO TRIBUNISTILOR!!!

  17. thedarkside
    Wednesday, 1 January, 2014 at 04:45

    Suntem in an paaaaaaaaaaarrrrrrrr!!!!!!!

    • kiruj
      Wednesday, 1 January, 2014 at 12:31

      Să vină titlul!!!!!!!!!!!!!!!

  18. CJ-07-CFR
    Wednesday, 1 January, 2014 at 14:18

    Hîc! Părerea mea...

  19. Vass Bela
    Wednesday, 1 January, 2014 at 18:31

    Cu iertare ca incep prin critica, dar nu mi se pare koser, ca postarea lui Luis de la ora 16.05 sa apara inainte de alte 10 urari facute majoritatea in anul trecut! Deci, daca intri pe aceasta pagina, vezi ca ultima postare e alui 07 este cea de azi la ora 14.18 si asa iti scapa postarea inimosului coleg si e efectiv pacat! Mai multe, dupa derbyul Man United-Tottenham.

    • CJ-07-CFR
      Wednesday, 1 January, 2014 at 22:21

      Suntem oameni maturi pe aici. Stai flexat, nimeni nu se aștepta să începi anul 2014 cu laude... :)

  20. FLORINACCIO SM
    Wednesday, 1 January, 2014 at 19:29

    Chiar daca am lipsit de saptamani bune de pe Tribuna CFR, site-ul acesta (impreuna cu toti prietenii lui) inseamna inca foarte mult pentru mine. Pentru asta vreau sa va adresez tuturor tribunistilor urarea deja ''traditionala'': "AN PAR" (sub toate formele posibile)!

  21. scippio
    Wednesday, 1 January, 2014 at 20:22

    La multi ani tuturor, sa aveti parte de multa bucurie in 2014 si macar cu o tusa de roz!

  22. luis
    Wednesday, 1 January, 2014 at 20:30

    scippio, "si macar cu o tusa de roz" nu prea inteleg.Poti sa-mi explici ,te rog(eu sunt mai prost asa din fire)/:-))

    • nea_Silica_MS
      Wednesday, 1 January, 2014 at 21:04

      La mulţi ani, Luis. Să te ajut: bár legalább egy piciny rózsaszínnel. Asta înseamnă acea tuşă de roz... Ies lucruri hazlii dacă nu foloseşti diacriticele :-)

      • luis
        Wednesday, 1 January, 2014 at 21:06

        multumesc silica

    • scippio
      Thursday, 2 January, 2014 at 18:42

      Adica sa nu fie totul negru, sa mai fie si o dunga roz (sic!)