Sunday, Dec. 4, 2016

Bârfă Manager – a treia parte din ediţia de iarnă

Written By:

|

Wednesday, 8 January, 2014

|

Posted In:

|

34 Comments

Bârfă Manager – a treia parte din ediţia de iarnă

Breaking News *** Breaking News *** Breaking News

De la ultima apariţie Bârfa Manager, nu s-a întâmplat absolut nimic deosebit și nici măcar ieșit din comun!

taraba

Cum comentați? (Как вы это прокомментируете?)

Share This Article

Related News

IMPORTANT
A2 în vizită la A1, mergând pe A3…
Concordia Chiajna – CS Botoşani X2

About Author

caneto

(34) Readers Comments

  1. CJ-07-CFR
    Wednesday, 8 January, 2014 at 19:30

    Cum comentez? Ca ardeleanul: Nooo, comment...

    • caneto
      Wednesday, 8 January, 2014 at 19:36

      va rog, nu mai folositi "com" in propozitii, cred ca am urme de sampanie pe monitor si vad corn in loc de com. :)

  2. Cristi
    Wednesday, 8 January, 2014 at 19:33

    Conform caricaturii, ii recunosc pe taraba pe Chuka, Piccolo, Batin, Rada si Voiculet. Voi ce ziceti?

    • caneto
      Wednesday, 8 January, 2014 at 19:38

      Da, primul jucator din dreapta e sigur piccolo :)

      • Cristi
        Wednesday, 8 January, 2014 at 19:39

        Pare mai degraba Mandorlini. In alta ordine de idei..stiridesport au dat si cite ceva cu Cadu... link

      • kiruj
        Wednesday, 8 January, 2014 at 19:53

        ...şi ăla din stânga e Deac...

  3. CJ-07-CFR
    Wednesday, 8 January, 2014 at 19:52

    BOMBĂ! Mincă și Voiculeț la Cardiff! City, s-o salveze de la retrogradare! link

    • Cristi
      Wednesday, 8 January, 2014 at 21:18

      Numarul 8 e norocos la chinezi.. asa ca omul e un chinez din Malaezia..

      • caneto
        Wednesday, 8 January, 2014 at 21:29

        Daca sosesc chinezii aia de-i cauta Dantesc, ar fi pacat sa plece Minca si Voiculet la Cardiff City. :)

  4. Dantesc
    Wednesday, 8 January, 2014 at 20:30

    aaaaaaaaaaaaaaa ! Hai sa mai invioaram un pic atmosfera : link ...cica Muri a fost indepartat de Rednic ,parca asa zicea folclorul nu? :) ...si in alta ordine de idei trecem la haine noi ,imbucurator e ca mai slabim un pic...prost e ca si aia din lagarele naziste intr-o prima faza asa au crezut ca e spre binele lor ..dar va las sa va delectati : link ...Dar chinezii? Unde's chinezii ?!?

    • Cristi
      Wednesday, 8 January, 2014 at 21:16

      Chinezii sunt la baraj :)

      • kiruj
        Wednesday, 8 January, 2014 at 22:10

        ...şi cu cine au picat la baraj?... Era un banc pe vremuri: Împăratul Monarhiei, Franz Iosif se plimbă pe străzile Vienei şi vede că sute de oameni fug ca disperaţii într-o direcţie. Îi întreabăl: "Dar unde fugiţi, oameni buni?" "La meci de fotbal, împărate". "OK, dar cine joacă?" "Austria-Ungaria, Împărate"..."OK, dar cine-i adversarul?"...

    • CJ-07-CFR
      Wednesday, 8 January, 2014 at 21:16

      Ești cumplit... Caneto ne-a dat numai vești bune și optimistice în articol, iar tu bagi la comentarii numai chestii nasoale și pesimistice...

  5. luis
    Wednesday, 8 January, 2014 at 21:24

    Da 07,vesti bune,dar daca continua vestile bune in ritmul (ma refer la taraba) acesta ,nu sunt sigur ca vom putea alinia un prim 11 la inceputul returului.Doamne feri de o accidentare.

    • Cristi
      Wednesday, 8 January, 2014 at 21:30

      Avem vreo 5 maseuri, intra si ei pe teren, tb doar legitimati :)

      • luis
        Wednesday, 8 January, 2014 at 21:33

        Pana la inceperea returului si eu voi fi in forma.Daca oricum merg la meci ,pot intra si eu.De ce nu,as juca gratis,oricum asta este tendinta.

        • Cristi
          Wednesday, 8 January, 2014 at 22:20

          Doar daca platesti chiria !!!

    • Dantesc
      Wednesday, 8 January, 2014 at 21:32

      Handbalul se joaca in sapte ....Uite ii dau io o idee lui Arpike ca si asa suntem din ce in ce mai putini,ne transferam in viitoarea sala polivalenta si facem o echipa de handbal in locul celei de fotbal si in felul asta si tinem de brandul CFR-ist la cote inalte si puteam evolua inca cativa ani la un nivel foarte inalt lcu bugetul pe care il mai avem la dispozitie ....Plus valoare ne-ar ajuta si Bela cu experienta sa fara renumeratie...sau cu?

  6. luis
    Wednesday, 8 January, 2014 at 21:36

    Ehe Dantesc,cu bugetul de azi al CFR-ului luam liga campionilor,fara probleme.

    • Dantesc
      Wednesday, 8 January, 2014 at 21:46

      poi io ce zic ?!? ....'mnezeii mamii lor de nesimtiti ! Cand am ajuns acasa si am citit interviul luat lui Muri o secunda am fost neincrezator dar dupa aceea mi-am reamintit de felul cum comenteaza pe FB Gabi M. la unele postari...chiar daca nu legate de fotbal...acelasi stil,acelasi fel si mi-am dat seama imediat ca interviul nu e o inventie,chiar daca e coafat in unele fraze ...si fratilor... pana la urma asta e adevarul ,suna dur,suna urat,e sec dar asta e adevarul...Apropos vad ca nime nu zice nimic referitor la al doilea link cel in care Arpike ne anunta ca de la anu taiem cureaua la jumatate...

      • luis
        Wednesday, 8 January, 2014 at 21:48

        Dantesc,tu nu intelegi nimic din ce spune AP.A vrut sa spuna ca se apuca de o cura de slabire.

  7. nea_Silica_MS
    Wednesday, 8 January, 2014 at 22:02

    Ba taman că so întamplat... Vuieşte presa, iar dobitoacele steliste behăie de plăcere. Şi-mi pare rău de felce... (orelistul care conduce echipa, cam după ureche). Şi de patron bine înţeles. Sau de dolarii săi... Dar şi de clubul nostru, care pare să fie pe ducă... Oare vom mai avea echipă? Vomn putea să mai jucăm în CL? To be or not to be, that is the question (zise Bill Shakespeare)?

    • Cristi
      Wednesday, 8 January, 2014 at 22:23

      Am eu o ruda prin alianta, a incercat omul sa fie smecher si sa faca pe semidoctul... si i-a iesit intr-o 'lucrare' publicata acelasi citat "to bye or not to bye"..ca nu stia o boaba de engleza..asa ca vezi ce citate folosesti..

  8. kiruj
    Wednesday, 8 January, 2014 at 22:19

    STIMAŢI TRIBUNIŞTI! În aceste momente de maximă încărcătură din viaţa echipei (fidel oglindite în ştirile servite de caneto în articol), propun să revenim la o idee mai veche a noastră: să o punem şi noi de o echipă, cei care am mai jucat la diferite nivele. Avem portar, fundaşi, mijlocaşi, avem de toate....Că avem 60 de ani? Şi ce dacă? facem cantonamentul în Antalya+Marbella, şi sunt convins că nu ne facem de râs...Mai mult de atât, propun să renunţăm la salariile de 10000 eu pe lună şi să le donăm clubului, pentru a avea "material" în anul par care vine...HAI CFR!!!

    • Dantesc
      Wednesday, 8 January, 2014 at 22:25

      Agree ! Io pot juca daca e nevoie in acelasi timp ca : fundas stanga,libero ! sau portar ...si pot face si pe A1 sau M1 daca e nevoie...

      • caneto
        Wednesday, 8 January, 2014 at 22:37

        Eu raman pe margine si injur petardele din teren :)

        • CJ-07-CFR
          Wednesday, 8 January, 2014 at 22:47

          Eu le înjur pe Tribuna, că doar n-o să mă deplasez până în Antalya pentru niște petarde.

          • kiruj
            Wednesday, 8 January, 2014 at 22:50

            În Antalya poate vor fi petarde, dar în Marbella vor fi (deja) certitudini...

      • kiruj
        Wednesday, 8 January, 2014 at 22:49

        OK, cele 3 posturi din arriere-garde sunt ale tale...Altul la rând, oameni buni! Mai sunt libere 8 posturi! Adică 7, că pe libero mă pun io, ca Iliescu la sfârşitul listei FSN din dec.89....:)

    • Flacăra Vișinie
      Thursday, 9 January, 2014 at 18:16

      Eu donez salariul de 1.000.000 euro/sezon, plus 50% din contractele de publicitate.

  9. CJ-07-CFR
    Wednesday, 8 January, 2014 at 22:51

    @kiruj și alții - Hai să vedem ce lot putem alcătui... PORTARI: Lengyel, Retardilă, Dantesc și Albusibiu (la fotbal vine!). Se mai înscrie cineva la portari? FUNDAȘ DREAPTA? FUNDAȘ CENTRAL?... etc. Eu mă bag la mijlocaș defensiv cu valențe de extremă stânga (ciudat, deși sunt de picior drept, nu mi-a plăcut niciodată să fiu mai bun decât Maah, pe dreapta).

    • kiruj
      Wednesday, 8 January, 2014 at 23:11

      Cu ăştia 4 în poartă (în acelaşi timp!) cred că nu vom lua gol...

    • T.Janos
      Friday, 10 January, 2014 at 07:13

      Eu am jucat fundas dreapta cativa ani (iti amintesti de fazele cu Penzes J).

      • kiruj
        Friday, 10 January, 2014 at 08:07

        Adu-l şi pe Penzes...:)