Friday, Dec. 2, 2016

Începutul unui nou drum spre o primăvară europeană!

Written By:

|

Monday, 23 June, 2014

|

Posted In:

|

19 Comments

Începutul unui nou drum spre o primăvară europeană!

Plictisitor un Mondial! Cum naiba să nu fie aşa anost, dacă nu participă CFR-ul la competiţie?! Dar, măcar pentru o zi, microbiştii din întreaga lume vor pune pe planul secund circul fără sare şi piper din Brazilia şi îşi vor îndrepta atenţia spre Nyon, Elveţia, unde azi, 23 iunie, începând cu ora 14.00, va avea loc tragerea la sorţi a primelor două tururi din Europa League, ediţia 2014-2015. Reprezentanţii şi suporterii a 79 echipe tremură cumplit din cauza fricii că ar putea părăsi prematur competiţia, având ghinionul ca un nenorocit de computer să-i scoată tocmai pe ei în calea capului de serie numărul 3, unul din favoriţii cerţi de a fi protagonist al finalei ce se va disputa la 27 mai 2015 la Varşovia, echipă ce îşi va începe din faza turului II ascensiunea în competiţie.
Primul meci din turul II se va juca pe 17 iulie, returul fiind programat pentru 24 iulie. Procedura tragerii la sorţi şi alte amănunte legate de eveniment le puteţi citi aici.
Iată lista celor 40 de echipe – din totalul celor 79 speriate de moarte -, dintre care îşi va primi CFR-ul prima victimă:

necapi-de-serie-turul-ii-adversari

(sursa: prosport.ro)

Tu de cine nu ai avea milă?

Share This Article

Related News

IMPORTANT
A2 în vizită la A1, mergând pe A3…
Concordia Chiajna – CS Botoşani X2

About Author

caneto

(19) Readers Comments

  1. CJ-07-CFR
    Monday, 23 June, 2014 at 11:57

    Tiraspol scrie pe noi.

    • caneto
      Monday, 23 June, 2014 at 12:09

      Spartak Trnava, aşa ne-am obişnuit, să-i radem pe cei mai tari. Plus că-i la o aruncătură de băţ cu autocarul de la locul de pregătire din Ungaria. :)

      • kiruj
        Monday, 23 June, 2014 at 12:21

        Păi şi ce aveţi cu Ferencvarosu'? Un posibil titlu din media aservită...ştiţi voi cui: "Fosta şi actuala echipă a lui AP se întâlnesc în turul II al preliminariilor EL"...:) HAI CFR!!!

        • caneto
          Monday, 23 June, 2014 at 12:41

          Nu-i bine, se va crea confuzie în rândul maselor atunci când presa va scrie că au învins ungurii. :)

          • kiruj
            Monday, 23 June, 2014 at 12:59

            Nu e nicio confuzie, unii-s "unguri", ceilalţi "bo...gori"...:) HAI CFR!!!

      • Ioan Dacid
        Monday, 23 June, 2014 at 12:59

        Atunci mai bine jucam direct cu Debrecen.

  2. Racheta
    Monday, 23 June, 2014 at 12:50

    Dupa I.M.ar fi bine , doar daca am pica cu una dintre echipele din cantonamentul ungar, ca sa nu mai facem nicio deplasare(!); ideal ar fi si daca am juca cu una dintre cele mai slab cotate echipe din proximitatea noastra: Skopje(Mac.) sau Velenje(Slo.); la lotul de acum 2ani, nu as fi avut emotii, cu niciuna dintre concurente inscrise in competitie; Hai CFR!

  3. Nea_Silică_Mureș
    Monday, 23 June, 2014 at 13:12

    Băjeți, habar n-avem de nimic. Echipa o cunoaștem cu aproximație. Nu cunoaștem valoarea jucătorilor, știm doar că vin din ligile inferioare portugheze (unii). Nu știm cum se derulează pregătirea fizică cu Grahe, ce să mai vorbim de tehnică/tactică. Tre să înțelegem că nu suntem steluța, nici Petrolul, nu avem decât o zecime din fondurile lor. C-o fi vina lu Paszkany sau a lui nea Mureșan iar nu știm. Nici dacă IM cheltuiește acea zecime fără cap ori fără. Eu vă cer totuși clemență și înțelegere pentru echipă. Sunt total de acord cu criticacii dar nu-i înțeleg de fel pe defetiști și pe cei care clevetesc mereu. Cei care nu sunt de acord, pot să-și aleagă alte echipe, sunt suficiente. Hai băieții, haide CFR

    • Nea_Silică_Mureș
      Monday, 23 June, 2014 at 13:13

      și am uitat de la capăt !!!, scuze :D

  4. halley
    Monday, 23 June, 2014 at 13:30

    Ce emotii? ii rupem pe toti, ne calificam in grupe fara probleme.

  5. Flacăra Vișinie
    Monday, 23 June, 2014 at 13:55

    Tragerea la sorti pentru Europa League este transmisa live pe site-ul UEFA:
    http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2015/draws/index.html

  6. Flacăra Vișinie
    Monday, 23 June, 2014 at 15:41

    CFR - Jagodina (Serbia). Turul se joaca acasa, returul in deplasare. Jagodina, locul 3 in Serbia in sezonul trecut, 13 victorii, 9 egaluri, 8 infrangeri, golaveraj 64-20 40-30, 71 48 puncte.

    • Justin
      Monday, 23 June, 2014 at 15:46

      Golaveraj:40:30 Puncte:48

      • Flacăra Vișinie
        Monday, 23 June, 2014 at 15:48

        Am corectat, mersi. Luasem golaverajul si punctele echipei de deasupra lor.

    • justice
      Monday, 23 June, 2014 at 15:49

      Si-au vandut golgeterul (Nikola Peric) la Toulouse, deci un pericol mai putin. II batem ori ba?

      • Flacăra Vișinie
        Monday, 23 June, 2014 at 15:50

        Ii batem. Trecem de ei. Ne calificam in turul urmator.

  7. Justin
    Monday, 23 June, 2014 at 15:42

    CFR 1907 Cluj-FK Jagodina Serbia

  8. Flacăra Vișinie